Medimagazin logo

Doktorun 4 yaşındaki oğluna röntgen istemesine sinirlendi, acil servisi birbirine kattı

İstanbul'da Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin acil servisinde doktorun 4 yaşındaki oğlu için röntgen istemesine sinirlenen baba, acil servisi birbirine kattı. Baba "Oğlum radyasyondan etkilenir" diyerek karşı çıktı. Arbede büyüyünce polis olaya müdahale etti. Ancak bu sefer de diğer hastalar ve yakınları polise tepki gösterince kavga büyüdü.
Kaynak: HÜRRİYET
Doktorun 4 yaşındaki oğluna röntgen istemesine sinirlendi, acil servisi birbirine kattı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin acil servisindeki olay dün akşam saat 21.00 sıralarında yaşandı.
İddiaya göre; Sertan Duran dün akşam saat 21:00 sıralarında merdivenlerden düşen Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin acil servisindeki hastanenin acil servisine getirdi. Burada ilk müdahalesini yapan doktor, baba Duran'a röntgen filmi çekilmesini gerektiğini söyledi. Fakat Sertan Duran, doktorun bu isteğine, "oğlum radyasyondan etkilenir" diyerek karşı çıktı. Doktor röntgenin gerektiğini söyleyince tartışma çıktı. Tartışma büyüyünce görevli doktor, hastanede görevli güvenlik görevlilerinden yardım istedi.

 

Güvenlik görevlilerinin müdahalesi üzerine tartışma kavgaya dönüştü. Kavgaya bu kez hastane polisi müdahale etti. Ancak polisin müdahalesine acil serviste bulunan bazı kişiler tepki gösterdi. Acil servis karışınca takviye polis ekipleri istendi. Hastanenin acil servisine çok sayıda polis ekibi geldi. Polis ekipleri, hastanenin acil servisinde baba Duran ile birlikte 4 kişiyi gözaltına alarak Bağcılar Polis Merkezi'ne götürdü.

acil servis
bağcılar
röntgen
Yorum (7)
postenflamatuar
Çocuğa bakma yükümlülüğünü yerine getirmediği anlaşılan bu kişi hastanede hastanın gerekli tıbbi yardımı bu sefer engellemiş. Aydın sinal'den yardım istiyoruz. Almanya'da bu tür ebeveynlere ne yapılır? Çocuk bunlardan alınır mı? Takibe ve izleme mi alınır? Ayrıca hastanedeki hır gür için de ne tür bir ceza verilir? Malpraktis yasalarımız Avrupa'dan eksik değil bu konudaki yasal düzenlemeler ne öngörüyor ?
51
Cevapla
Mehmet erdem
merdivenlerden düştüğüne inanıyor musunuz. muhtemelen kendi suçunu örtbas etmeye çalışıyor...
44
Cevapla
DR ELİF
İNŞALLAH ADLİ VAKA OLARAK KAYITLARA GEÇİRMİŞLERDİR.
21
Cevapla
Ayşe Karpuz
Herkes olmuş profesör, o kadar biliyorsun neden geldin hastaneye evde tedavi etseydin
23
Cevapla
doktor
acillerde devamlı hakaret ve saldırı var.ne yapsak boşuna.çünkü maalesef saldırıları bakanlık teşvik ediyor.hasta hakları var ama sevk bile yapamayan,konsülte ettiremeyen hekimin hiç bir hakkı yok.esir muamelesi görüyor.sağlık bakanlığı acil doktorunu özellikle eziyor.
13
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir