Medimagazin logo

'Doktoruma dokunma'

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Onkoloji Kliniği'nde, 15 Mayıs gecesi bir hasta yakınının saldırıp tartakladığı doktora destek vermek için bir araya gelen meslektaşları, 'Doktoruma dokunma' eylemi yaptı.
'Doktoruma dokunma'
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Doktora destek vermek için bir araya gelen meslektaşları, hastane A blok önünde eylem yaptı. Can güvenliklerinin olmadığını söyleyen doktorlar, Sağlık Bakanlığı'nı tedbir almak için göreve davet etti. A Blok önünde toplanan gurup, yönetim binası olan K Blok önüne kadar yürüyerek basın açıklaması okudu. Doktorlar, yataklı servisler ve polikliniklerde hasta ve hasta yakınları tarafından sürekli fiziksel ve sözel tacize uğradıklarını söyledi.

İç Hastalıkları Servisi Onkoloji Kliniği'nde nöbet tutan doktor H.S., geçen pazar günü tedavisini yaptığı bir hastanın yakını tarafından dövülmüş, taraflar birbirlerinden şikayetçi olmuştu. Konuyla ilgili savcılık soruşturması sürerken, Dr. H.S.'ye destek olmak için yaklaşık 300 doktor, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde bugün öğle saatlerinde eylem yaptı.

'doktoruma
dokunma'
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir