Medimagazin logo

Doktorlar silah istedi! / VİDEO

Çanakkale’de dün öğle saatlerinde N.B. isimli şahsın Çanakkale Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne gelerek hastane çalışanlarına silah çekmesine hekimler ve sağlık sendikaları tepki gösterdi. SES Şube Başkanı Yusuf Yıldırım, “Eğer sağlıkta şiddete engel olamıyorsanız bizlere silah verin” dedi.
Doktorlar silah istedi! / VİDEO
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Sağlık çalışanlarına yönelik yapılan her saldırıda büyük tepki gösteren Çanakkale Tabip Odası hekimleri ve sendikalar, dün acil serviste yaşanan olay ‘Şiddete tolerans yok!’ yazılı pankart ile basın açıklaması yaptı. Tabip Odası Başkanı Dr. Hülya Görgün, “Sağlıkta şiddetin maalesef önüne geçilemiyor. Dün benzer bir olay Çanakkale Devlet Hastanesi acil servisinde yaşandı. Bir kişi elinde silahla içeri girebilmiş, görevini yapan personele silah doğrultmuştur. Büyük bir şans eseri silah ateş almamıştır ama silahın ateş almış olsaydı ortaya çıkabilecek vahameti düşünemiyoruz. Sağlık personellerine uygulanan sözlü ve fiziki saldırı o kadar sıradanlaştı ki; artık günümüzde nedenlerini kimse araştırmakla bile ilgilenmiyor” dedi.

Acil Servis doktorlarından Dr. Yakup Taş ise, “Dün buraya silahla giren, sekretarya da çalışan personele silah doğrultan, tetiğe basan ama silahı patlamayan şahıs bugün acil servise getirildi ve aynı sekreterle muhatap edildi. Polis neden bunu düşünmüyor? Neden başka bir hastaneye götürülmedi, neden bu kadar özensiz, düşüncesiz ve saygısızca hareket ediliyor? Bunun altını çizmek istiyorum” dedi.

“ŞİDDETİ ENGELLEYEMİYORSSANIZ SİLAH VERİN”

Sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olaylarını en sert şekilde eleştiren ise SES Sendikası Şube Başkanı Yusuf Yıldırım oldu. Yıldırım, “Eğer bu şiddete son veremiyorsanız; silah verin. Biz burada insanları öldürmüyor hayatlarını kurtarıyoruz, ama can güvenliğimiz sağlanamıyor. Nasıl bir ülke olduk anlayamıyoruz. Bu yaşananların sorumlularının peşini bırakmayacağız” diye konuştu.


 

doktorlar
silah
istedi!
/
vi̇deo
Yorum (5)
Cemalettin Tunçkaya
2 sene önce bunun için müracat ettim.ancak yasal mevzuat engel birde bakanlık projelerine aykırı.Sağlıkcılar ölebilir toplam oy oranında sayıları ihmal edilebilir.Sabıkalı olana bağı bahçesi olana müteahhitlere esnafa veriliyor ancak kendini savunması için isteyen, nöbet tutan hekime verilmiyor.
4
Cevapla
drsurg
"Taşıma ruhsatı," hakkı verilmeli ve maliyeti malpraktis sigortasında olduğu gibi desteklenmeli. Ama; silahın belinde olunca ne yapacaksın ? Çekip vuracak mısın üzerine sopa ile koşan hasta yakınınıı ? Bir insanın aklında karşısındakine kötülük yapmak varsa her koşulda yapar, yeter ki kararlı olsun. Eve girerken arkandan gelir öldürür. Ayrıca, silah kullanıp ceza görmeyen adam yok gibi. Hatırlayın, avukat evine giren hırsızı vurup öldürdü de, tüm Baro uğraştı kurtaranmadı cezadan. En iyisi biber gazı ve elektrikli şok silahı. Bir miktar da savunma sporu eğitimi Tıp Fakültelerinde verilebilir.
4
Cevapla
can
Normalde doktorlara saygım sonsuzdur ama böyle bir doktor da dövülmez mi şimdi? Şu habere bakın: http://www.gazetevatan.com/-alo-kiziniz-hamile-skandali-805335-yasam/
0
Cevapla
dr sagun
hekimlere taşıma ruhsatı verilmelidir. bunun bilinmesi bile saldırı yapmayı düşünen insanlar için caydırıcı olacaktır.
4
Cevapla
Oğuz
Eğer doktorlara taşıma ruhsatı verilmeyecekse hiçbir meslek mensubuna da verilmemesi gerekir. Doktordan daha riskli iş yapan var mı? Adam hastanın ölümünden doktoru sorumlu tutuyor.
1
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir