Medimagazin logo

Doktordan ve güvenlik görevlisinden özür dilediler

Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü, olayın faillerinin darbettikleri doktor ile güvenlik görevlisinden özür dilediğini bildirdi.
Doktordan ve güvenlik görevlisinden özür dilediler
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

 

Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü, olayın faillerinin darbettikleri doktor ile güvenlik görevlisinden özür dilediğini bildirdi.
 
İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, bazı gazetelerde "Hastaneyi basıp doktora saldırdılar" başlığı altında yayımlanan haberlerde, Özcan Alakuş'un yakınlarının Kocaeli Devlet Hastanesi Acil Servisindeki doktor ve güvenlik görevlilerini darbettiğinin belirtildiği hatırlatıldı.
 
Kocaeli Devlet Hastanesi Başhekimliğinin 24 Mayıs Salı günü saat 11.00'de hastanenin acil servisinde yaşanan olayla ilgili tarafları bir araya getirdiği ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:
 
"Görüşmeye, Kocaeli İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Aydınlık, Kocaeli Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Şenol Ergüney, Kocaeli Roman Dernekleri Federasyonu Başkanı Ahmet Çokyaşar, Roman Derneği Üyeleri, Acil Servis hekimi Dr. Sırrı Yalçın, Güvenlik Görevlisi Niyazi Avşar katılmışlardır. Kocaeli Roman Dernekleri Federasyonu Başkanı Ahmet Çokyaşar ve beraberindekiler, yaşanan olaylardan dolayı acil serviste görevli Dr. Sırrı Yalçın ve güvenlik görevlisi Niyazi Avşar'dan özür dilemişlerdir."
 
Açıklamada görüşlerine yer verilen Kocaeli Roman Dernekleri Federasyonu Başkanı Ahmet Çokyaşar ise şunları kaydetti:
 
"Romanlar birey değildir. Hepimiz bir toplumuz. Kentimizin önde gelen kurumlarıyla her zaman istişare içinde olan Roman dernekleri ve federasyonları bundan sonraki süreçte bu tür olaylara izin vermemek için elinden geleni yapacaktır. Bir daha böyle bir şeyin yaşanmaması için üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmeye hazırız. Arkadaşlarımızın hepsi yaşanan bu tatsız olaydan dolayı üzüntü duymuşlardır. Acil doktorumuz Sırrı Yalçın ve güvenlik görevlisi Niyazi Avşar'dan herkesin huzurunda özür diliyoruz."
 
Bu arada, 22 Mayıs'ta Kocaeli Devlet Hastanesi Acil Servisi'ne getirilen Özcan Alakuş'un arkadaşları, hastanede görevli doktor Sırrı Yalçın'la tartışmış, daha sonra grup Yalçın'ı ve bazı güvenlik görevlilerini darbetmişti.
doktordan
ve
güvenlik
görevlisinden
özür
dilediler
Yorum (8)
metin
başhekimliğin görevi tarafları barıştırmakmıdır.tam sağlık bakanına göre başhekimlik .bakanın gözüne girmiştir.
0
Cevapla
Kasabalı
Anladığım kadarıyla dr arkadaşa ve görevliye roman kardeşlerimiz saldırmışlar,çok güzel!! yanlız stres içinde ve ağır bir acil servis nöbetinde böyle bir de saldırıya uğra... sonra özür ...hadi geçmiş olsun ama!!! ağır yaptırımlar olmazsa sonra yine saldırılır ve yine özür dilenir haberimiz olsun...tabiki hukukçu değilim ancak bir önerim var daha önce de yazdım, meslek çevremizden destekle benzer kanunlar çıkarılması sağlanabilir Önerim:Kabahatler kanununa ek madde ile sağlık kuruluşlarında sözlü saldırıya can yakacak bir para cezası,ceza kanununa ek ile de darp durumunda verilen hapis cezalaının paraya çevrilememesi,ertelenememesi, ve şikayete bağlı olmamaması sağlanabilir
0
Cevapla
dr mç
Önce dövsünler sonra sonra özür dilesinler.. Ne ala memleket.. Ülkede adalet, suça ceza uygulaması denilen şey biz sağlıkçılar için "ucube" birşey heralde..
0
Cevapla
kübra ışık
1.Romanlar birey değildir (Ama dr.lar bireydir, hep yalnızdır. Çalışma hayatında hep rakiptir. Bibirimize az destek veririz. EGOLARIMIZ YUKARDADIR. BİR YERE GELEN DİĞERİNİN GELMESİNİ HİÇ İSTEMEZ.Ve ne yazık ki daha genç olnalar üstüne üstlük kazanmak için herşey mübah deyip buna göre davranıyor) 2. Hepimiz bir toplumuz. (Ama biz uzman/ doç./ prof/ asistan/ aile hekimi birbirine düşmüş bir haldeyiz. 3.Kentimizin önde gelen kurumlarıyla her zaman istişare içinde olan Roman dernekleri ve federasyonları bundan sonraki süreçte bu tür olaylara izin vermemek için elinden geleni yapacaktır. ( AMA BİZ...?!)
0
Cevapla
Dr. M.K.
Bir mahkeme ya da polis merkezinde, hakimi, komiseri topluca dövseler ne olurdu acaba? Uzlaşma??!Komik....
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir