Medimagazin logo

Doktora yumruklu saldırıya 4.5 yıl hapis istendi

İstanbul'da, babalarının ölümünden sorumlu tuttukları doktorun burnunu kırdığı iddia edilen 2'si kardeş 3 kişi hakkında 4.5 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı
Kaynak: SABAH
Doktora yumruklu saldırıya 4.5 yıl hapis istendi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'nca hazırlanan iddianameye göre, babaları Recep T.'nin tedavi gördüğü Maslak Acıbadem Hastanesi'nde ölmesinden 31 yaşındaki Doktor Aleks Değirmencioğlu'nu sorumlu tutan Mehmet T. ve kardeşi Ali Saim T. ile Fazlı K. 1 Aralık'ta hastaneye gelip Değirmencioğlu'yla tartıştı.

BİR AY TEDAVİ ETTİ
Olayda Değirmencioğlu'nun ihmali olduğunu düşünen iki kardeş, daha sonra doktora saldırarak yumrukladı. Yumruk darbeleri ile burnu kırılan Değirmencioğlu daha sonra iki kardeş ve yanındaki akrabalarından şikâyetçi oldu. Mehmet T. olayla ilgili olarak başlatılan soruşturma kapsamında verdiği ifadesinde kalp hastası olan babasını yaklaşık 1 ay süreyle Değirmencioğlu'nun tedavi ettiğini ancak yaptığı tedavinin babasını ölüme götürdüğünü iddia etti. Babasının tedavisini savsakladığını ileri sürdüğü Değirmencioğlu'ndan şikâyetçi olduğunu ifade eden Mehmet T., karşılıklı kavga ettiklerini, kavgaya kardeşinin karışmadığını söyledi. Diğer şüpheliler Ali Saim T. ve Fazlı K. de ifadelerinde olaya karışmadıklarını, doktora fiziki müdahalede bulunmadıklarını ancak kendisinden şikayetçi olduklarını ifade etti.

KAYITLAR İNCELENDİ
Savcılık olayla ilgili olarak hastanenin güvenlik kamerası kayıtlarını da polislere inceletti. CD ile ilgili olarak tutanakta, uzakta kalan ve çözünürlüğü düşük görüntülerde doktorun çevresinde arbede yaşandığı, her üç şüphelinin de arbedenin içinde olduğu ifade edildi. Bunun üzerine üç şüpheli hakkında 1.5 yıldan 4.5 yıla kadar hapis istemi ile iddianame hazırladı. Şüpheliler İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'nde yargılanacak.

doktora
yumruklu
saldırıya
4.5
yıl
hapis
istendi
Yorum (3)
RKTR
GARANTİLİ DOKTOR MAHVETME YOLLARI. TÜM HEKİM DÜŞMANLARI, LÜTFEN OKUYUNUZ. Sevgili ve de Çok Değerli Hasta Yakınları, Yahu doktorunuza saldırıp böyle başınızı derde sokmaya ne gerek vardı ? Keşke bana sorsaydınız, o doktoru doğduğuna pişman etmek için garantili ve hiçbir riski olmayan bir sürü yollar vardı: - Basına gidebilirdiniz. Bir hekim aleyhine durum mu var ? Olayın hemen üstüne atlarlardı, merak etmeyin. Özellikle hekim düşmanı yazarları tercih ederdiniz. Şöyle iftiralarla, önyargılarla ve saçmalıklarla dolu güzel bir haber yaparlardı. - 184’ü arayabilirdiniz. “Vicdansız doktor hastamı öldürdü” derdiniz. O kanaldan da bir saldırı başlatılırdı. - Saldıracağınız doktorun çalıştığı hastanenin başhekimini araştırırdınız. Eğer belli bir siyasi görüşün mensubu ise –ki çoğunlukla öyledir-, rahatlıkla ona da şikayet edebilirdiniz. - Mahkemeye gidip dava açardınız. Mesela 400.000 TL isterdiniz. Yıllarca duruşmalarda sürünürdü katil doktor. 400 milyar olmasa bile, sonunda yine hatırı sayılır bir şey koparırdınız ondan. Tüm birikmiş parasına tedbir koydururdunuz. Hapis, meslekten men filan gibi cezalar da yerdi, ne güzel. Taammüden cinayet işlemiş adamlardan bile daha beter olurdu. Tabii avukatınızın da payını unutmazdınız. Özellikle taşra mezunu, genç ve işsiz bir avukat seçerdiniz kendinize. Hekimlere karşı en agresif olanlar onlar. - Davayı kazanamadınız mı ? Hiç dert değil. Mevcut sistemde, davayı kaybetseniz bile size hiçbir şey olmuyor. Batı’da olduğu gibi, haksız şikayetten canınıza okumuyorlar. Yani sonuçta doktora yaptığınız tüm zulümler yanınıza kar kalırdı. - Durumu Bakan’a da bildirirdiniz. Mutlaka bir şeyler yapardı.
0
Cevapla
murat
Bu kadar hasta hakki 184 150 bimer vb olacagi buydu.yakinda dra daha agir saldirilar olursa sasirmamak lazim.sahipsiz kaldik Allahtan mahkemeler var,emin olun onlarda olmasa dr hem dayak yer hemde ceza alirdi,
0
Cevapla
D.G.
Medyada yer alan yalanlarla dolu haberi medimagazin de aynen kullanmış. Bu haberde yer alan hasta ölmemiştir. Saldırı öncesinde tartışma da yaşanmamıştır. Doktorun da hiç bir ihmali yoktur.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir