Medimagazin logo

Doktora saldıran hastane müdürü görevden alınmalı

Türk Tabipleri Birliğinden açıklama:
Doktora saldıran hastane müdürü görevden alınmalı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Geçtiğimiz Cumartesi günü (2 Ağustos 2014 tarihinde) Bingöl Adaklı Entegre Hastanesi hekimi Dr. Mehmet Aksu sokak ortasında 6-7 kişinin saldırısına uğramıştır. Saldırganlardan birisinin aynı hastanede idari ve mali işler müdürü olarak görev yapan Murat Becerikli olduğunu, bu şahsın kardeşlerini ve yakınlarını toplayarak meslektaşımıza planlı bir saldırı gerçekleştirdiğini, saldırganların bir bölümünün de kamu görevlisi olduklarını öğrenmiş bulunuyoruz.

 

Yine öğrendiğimize göre, Sayın Sağlık Bakanı mağdur meslektaşımızı telefonla arayarak kendisine “Geçmiş olsun” demiş, saldırıyla ilgili olarak soruşturma açılacağını bildirmiştir.

 

Saldırgan müdürün hastanede çalışan hekimlerin amiri gibi davranmaya ve onları denetlemeye kalkıştığı, saldırının günler süren bir dizi tehdidi izleyerek meydana geldiği, saldırganların mağduru takip ederek planlı bir eylem gerçekleştirdikleri ifade edilmekte, saldırının mobese kayıtlarının da bulunduğu söylenmektedir. Hal böyle iken saldırgan görevini yapmaya devam etmektedir. Bu şahsın görevine devamında bir sakınca görülmediği anlaşılmaktadır. 

 

Zaman zaman medyaya Sağlık Bakanı Dr. Müezzinoğlu’nun hekimler ve sağlık çalışanlarına yönelik şiddete karşı açıklamaları yansımaktadır. Örneğin; 26 Eylül 2013 tarihli Anadolu Ajansı haberine göre Sayın Bakan yaptığı bir açıklamada, sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olaylarını tepki ve üzüntü ile karşıladıklarını vurgulamış, “ 'Acaba, evinde annesine, babasına, ailesine bu kadar şefkatle davranabiliyor mu’ diye düşünülen bu insanlara zaman zaman şiddet uygulanıyor olmasından rahatsızlık duyuyoruz. Bununla ilgili kamuoyu duyarlılığının artırılması gerekir. Kamuoyunun, sağlıkçıları sahiplenen, evladı gibi koruyan, kendisine gönülden hizmet eden bir yapı olarak görmesini istiyoruz. Bu nedenle kamuoyu duyarlılığı bizim için en önemli emniyet sibobu, en önemli güvenlik tedbirimizdir.” demiş, şiddete kesinlikle göz yummayacaklarının altını çizmiştir.

 

Bekleyelim. Soruşturma yapılsın. Herkesin zaten bildiği gerçekleri bir de soruşturmacılar rapor etsin. Ama herkesin gözü önünde cereyan eden bu olay nedeniyle öncelikle bu saldırgan ve olaya karışan diğer kamu görevlileri işten el çektirilsin. Sayın Sağlık Bakanı’na düşen ilk iş budur. Açıklamalarında sağlıkçıya toz kondurmayan Sayın Müezzinoğlu’ndan bu samimiyeti ve tutarlılığı bekliyoruz.

 

Belki bu sayede mecburi hizmet yükümlülüğünü tamamladığı halde, “Burada bana ihtiyaç var” diyerek başka yere tayin istemeyen fedakar genç bir hekimin yaraları soğur. Belki bu sayede meslektaşımız yakınlarının, onu sevenlerin, onun da bir insan olduğunu bilenlerin “İstifa et” çağrılarını göğüsleyecek gücü kendisinde bulur.

 

Sayın Bakan’dan,

şiddeti ciddiye almasını,

demeçlerine uygun davranmasını,

saldırganların soruşturma tamamlanana dek açığa alınması için gereğini yapmasını bekliyoruz.

Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi

doktora
saldıran
hastane
müdürü
görevden
alınmalı
Yorum (6)
Ahmet Bozdoğan
Derhal bakanlık olaya el koymalıdır.Şamar oğlanına döndük resmen.Yapanın yanına kalmamalı.
0
Cevapla
dr
Sayın bakandan gerekli işlemi bekliyoruz..
0
Cevapla
aksaraybulten.net
Saygıdeğer Medi magazin sitesi, Bu ve buna benzer haberler çok sayıda. Özellikle Aksaray İli Gülağaç İlçe Hastanesinde görevli Diş Hekimi Oğuz Ekici'ye ulaşabilirseniz başına neler geldiğini örneğin hastane içerisinde nasıl saldırıya uğradığını hem saldırıya uğrayıp hem de maaş kesimi cezasını nasıl aldığını anlatacaktır. Saygılarımızla
0
Cevapla
alp yılmaz
tam bir sırtlan mantığı ,ülke genelinde artık bıkkınlık verdiler.ülkenin gerçek sahipleri ergeç bu şımarıklıkların cevabını verecektir.doktor kardeşimize geçmiş olsun der acil şifalar dilerim.
0
Cevapla
hasan kaçan
bu müdür derhal görevden alınmalıdır.. bu gibi olaylar çok sık yasanmaktadır, özellikle o ilçeden biri idareci yapıldıgı zaman kendi başına buyruk herkese müdahale etme cesareti gösterip adeta mafyavari hareket etmektedirler... bir sürü sendika var ne güne duruyorlar ama hepsi suskun.. allahtan tabipler odası var ve hala muhalefet edebiliyor...
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir