Medimagazin logo

Doktora "hemşireye taciz"den ceza

Türk Hemşireler Derneği Genel Merkezi, ''Hemşirelere yönelen ayrımcı ve tacizkar davranışların'' sona erdirilebilmesi için bütün yöneticilerin duyarlı olması gerektiğini bildirdi.
Doktora "hemşireye taciz"den ceza
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Dernekten yapılan yazılı açıklamada, Isparta Devlet Hastanesi Acil Servis Sorumlusu Hemşire S.A'nın şikayeti ile Isparta Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Doktor A.Y. hakkında açılan cinsel taciz davasının 24 Eylül 2010 Cuma günü yapılan duruşma ile sonlandığı belirtildi.


     Dava sonucunda Dr. A.Y'nin suçunun sabit olduğu, 5 bin lira para cezası ile cezalandırılmasının karara bağlandığı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:


     ''Türk Hemşireler Derneği Genel Merkez ve Isparta Şube yetkilileri, saldırıya uğrayan meslektaşlarının yanında olmak için davaya müdahil olmuştur. Yargıya yansıyan bu olay ne yazık ki buz dağının görünen kısmı bile değildir. Hemşirelere yönelen ayrımcı ve tacizkar davranışların sona erdirilebilmesi için önce bütün yöneticilere duyarlı olmaları için çağrıda bulunuyoruz. Sonra da bütün meslektaşlarımıza haklarına sahip çıkmalarını, kararlı olmalarını, korkmamalarını, umutsuzluğa kapılmamalarını öneriyor, Türk Hemşireler Derneği'nin onların yanında olacağını bildiriyoruz.''

taciz
doktor
hemşire
ceza
Yorum (3)
tecavüz mağduru
Kadının ezilmişliği ve erkeğin egemenliği her alanda var ne yaızk i
0
Cevapla
cemil aydın
HEMŞİRELERİMİZE SAYGIMIZ SONSUZDUR,FAKAT ONLARDAN BAZILARININ HER MESLEKTE OLDUĞU GİBİ;DOKTORLARA KARŞI DAVET-KAR DAVRANIŞLARI DA YOK DEĞİL..
0
Cevapla
Ali Rıza Torun
Cemil aydın arkadaş davet kar demiş her davete icap etmek mi gerekir.Kaldı ki 18-20 yaşındaki gençlerin birbirlerine yakın davranmaları çok doğaldır.Bütün işyerlerinde arkadaşlıklar dostluklar kuruluyor.Ama taciz çok ayrı bir şey.Lütfen bunu aklımızdan çıkarmayalım.Kaldı ki mahkeme de gereken cezayı vermiş.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir