Medimagazin logo

Doktor doktor dolaşmaya son veren uygulama

Hastalığı ve tedavisi hakkında ikinci bir görüş ve öneri almak isteyenler, "www.amerikadateshis.com" internet sitesi aracılığıyla ABD'deki Methodist Hastanesine başvurabiliyor.
Doktor doktor dolaşmaya son veren uygulama
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Hastalığı ve tedavisi hakkında ikinci bir görüş ve öneri almak isteyenler, "www.amerikadateshis.com" internet sitesi aracılığıyla ABD'deki Methodist Hastanesine başvurabiliyor.

Konuyla ilgili The Ritz Carlton Otel'de düzenlenen basın toplantısında bilgi veren ABD'de kurulu sağlık şirketi Red Star'ın CEO'su Mert Dikmen, insanın, kendisine veya bir yakınına ciddi bir hastalık teşhisi konulduğunda, genelde doğru olup olmadığı konusunda endişelere kapıldığını söyledi.

Dikmen, Türkiye'de yapılan bir araştırmaya göre, kendisine veya sevdiğine kötü bir hastalık teşhisi konulanların en az 6-8 ayrı doktordan daha görüş aldığını anlattı.

Hastalıkların tedavisinde birinci aşamanın, doğru ve hızlı karar verebilmek olduğuna işaret eden Dikmen, "Amerika'nın en iyi ve büyük hastanelerinden biri olan Methodist Hastanesi, www.amerikadateshis.com işbirliğiyle teşhisinizi tekrar inceliyor ve en son bulunan tedavi yöntemleriyle size hastalığınız hakkında ikinci bir görüş ve tedavi önerileri sunuyor" diye konuştu.

Dikmen, hastanın, ikinci bir görüş için Amerika'ya gitmesine gerek kalmadan, hatta evinden bile çıkmadan, kendisine teşhis konulana kadar yapılan tetkik ve tahlilleri online göndermesinin yeterli olduğunu vurgulayarak, bunun maliyetinin bin 895 dolar olduğunu belirtti.

Her yıl dünyanın birçok ülkesinden binlerce hastanın, hastalıkları konusunda ikinci bir görüş alabilmek ve tedavi olmak için Methodist Hastanesine gittiklerine ve en az 2 ay kalıp, çok ciddi harcamalar yaptıklarına işaret eden Dikmen, amaçlarının, Türkiye'deki hastaların Türkçe yollayabilecekleridokümanlarla 10 iş günü içerisinde hastalıkları hakkında ikinci bir görüş ve dünyada uygulanan en son tedavi önerilerini almalarını sağlamak olduğunu kaydetti.

Methodist Hastanesi Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölge Direktörü Dr. Sarper Tanlı da ABD'de en iyi hastane sıralamasında birinci sırada yer alan hastanede yılda 66 bin yatan hastaya hizmet verildiğini, başka ülkelerden yılda 4 bin 500 civarında hasta geldiğini aktardı.

Hastanenin yıllık gelirinin 1,3 milyar dolar olduğunu, bunun önemli bir kısmının araştırma ve ücretsiz hasta bakımı için harcandığını kaydeden Tanlı, hastanenin 80 yıllık birikim ve tecrübesinin www.amerikadateshis.com aracılığıyla Türkiye'ye aktarılacağını söyledi.


CNNTÜRK

doktor
doktor
dolaşmaya
son
veren
uygulama
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir