Medimagazin logo

Doğumda kesilen parmak için 41 bin lira

Balıkesir İdare Mahkemesi, Balıkesir Doğum ve Çocuk Bakımevi'nde 2007 yılının temmuz ayında dünyaya gelen, göbek bağıyla birlikte serçe parmağı da kesilen çocuk ile ailesine 41 bin lira tazminat ödenmesine karar verdi.
Doğumda kesilen parmak için 41 bin lira
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Balıkesir İdare Mahkemesi, Nurşen-Mehmet Ali Aldemir çiftinin bugün 4 yaşında olan çocukları Emin Aldemir'in, ''göbek bağının hastanede görevli temizlik işçisi tarafından kesildiği, bu sırada çocuğun sol el serçe parmağının da kesildiği'' iddiasıyla 96 bin lira maddi ve manevi tazminat istemiyle açtıkları davayı karara bağladı. 

 

Adli Tıp Kurumunun serçe parmağı kesilen çocuğun yüzde 3,3 oranında engelinin oluştuğu yönündeki raporunu dikkate alan mahkeme, Emin Aldemir'e 31 bin, anne ve babasına da 5'er bin lira olmak üzere toplam 41 bin lira maddi ve manevi tazminat ödenmesine hükmetti.

 

Mahkemenin kararında, Emin Aldemir'in doğumu sırasında idarenin ağır ve açık hizmet kusuru sonucu serçe parmağını kaybettiği belirtildi.

doğumda
kesilen
parmak
için
41
bin
lira
Yorum (4)
Hikmet Kıvılcım
Peki o parmağı yanlışlıkla DR kesseydi hekim yine tazminat öder miydi- malpraktis davası sonucu ? Bilen kadın doğum uzmanı arkadaşlar cevaplayabilir mi ?
0
Cevapla
gölgelice
Korkarım bu dava yine doktoru bulur. Çünki ayağını hazırlamışlar; baksanıza "göbeği" temizlik işçisine kestirmişler"e benzer bir ifade var.
0
Cevapla
mehmet yıldız
büyük ihtimalle uzuv kaybı olmamıştır.eğer olsaydı 41 000 az rakam. o parmağı doktor da kesse ihmalden dolayı suçlu bulunurdu. Allah k.doğumcuların yardımcısı olsun...
0
Cevapla
AHMET
allah tüm cerrahların yanında olsun ama emın olun kul hakkı yeniyor bu donemde.yıyenler mı? özel hastane sahipleri, hastane idarecileri, hastalar ... cerrahların hakkını yiyorsunuz... hizmet,imizin karşılığını alamıyoruz...
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir