Medimagazin logo

Doğum için masaya yatan 28 kadını elektrik çarptı!

Şanlıurfa’da doğum için ameliyat masasına yatan 28 hamile kadını elektrik çarptı. Kadınlar ambulanslarla çevre illerdeki değişik hastanelere sevk edildi.
Doğum için masaya yatan 28 kadını elektrik çarptı!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

ŞANLIURFA-Edinilen bilgiye göre, doğum için Şanlıurfa Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi’ne giden 28 hamile kadın elektrik çarpması sonucu yandı.

Vücutlarının çeşitli yerlerinde yanıklar oluşan kadınlar, ambulanslarla başka hastanelere sevk edildi. Yetkililer doğumevini kapatarak tadilata başlarken, gelen hastalar da mağdur olmamaları için ambulanslarla başka hastanelere gönderildi.

Yetkililerin ameliyat masasına yatan kadınları elektrik çarpması olabileceğini söyleyip bir evrak imzalattıkları iddia edildi. Elektrik çarpması sonucu yaralanan bazı kadınların sırt bölgeleriyle birlikte yüz bölgelerinde de yanık meydana geldiği belirtildi.

 


 
Hastane Başhekimi Dr. Eyüp Sabri Şeyhanlı, tıbbı cihazlarda yaşanan sorunun tespit edilmesinin ardından bir çalışma başlatıldığını ve yeni tıbbi cihazlar getirildiğini ifade ederek, elektrik çarpmaları nedeniyle hastalarda ciddi bir sorun yaşanmadığını belirtti.

BAŞHEKİM YALANLADI

Şanlıurfa Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi Başhekimi Eyüp Sabri Şeyhanlı, hastaneye doğum yapmak üzere başvuran kadınları ameliyat masasında elektrik çarptığı yönünde yapılan haberlerin asılsız olduğunu söyledi.

Şeyhanlı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bazı basın yayın kuruluşlarında hastanelerinde 28 kadını elektrik çarptığına ilişkin asılsız haberlere yer verildiğini belirterek, iddiaların gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Hastanenin farklı bir binaya taşınmasının planlandığını belirten Şeyhanlı, bu kapsamda başlatılan çalışmalar kapsamında bazı tıbbi cihazların yerlerinin değiştirildiğini kaydederek, "Medyada gördüğümüz haberlere inanamadık. Böyle bir olayın olamayacağını ilgili herkes bilir. Hastanemizde birkaç vakada tedavi gerektirmeyen koter yanığı (ciltte hafif kızarma) görülmüş. Hizmetlerimizde aksama yok. Poliklinik ve doğum servislerimiz çalışıyor. Hastanemizde yanık nedeniyle herhangi bir sevk olmadı. Asılsız haberlere kamuoyu itibar etmesin" diye konuştu.

yerel haber
şanlıurfa
kadın doğum
elektrik çarpması
sanliurfa kadin hastaliklari ve dogum hastanesi
Yorum (2)
diş hekimi
Doğruluğu belli olmayan ve insanları sağlık kurumlarına karşı ön yargı ile dolduran , aslında biraz düşünüce saçmaca atılmış bir iddaadan ibaret , bu haberi bu sitede bu şekilde görmek çok üzücü. 28 kadın aynı anda aynı masada mı yatıyormuş acaba!!!
4
Cevapla
Talha şeyhanli
Aynen çok saçma
1
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir