Medimagazin logo

Doğubayazıt Devlet Hastanesi yeni binasında hizmet verecek

Doğubayazıt Devlet Hastanesi, yapımı tamamlanan yeni yerine taşındı.
Doğubayazıt Devlet Hastanesi yeni binasında hizmet verecek
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Doğubayazıt’ta yapımı tamamlanan tam donanımlı 150 yatak kapasiteli hastane, pazartesi gününden itibaren hizmet vermeye başlayacak. Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Dr. Mustafa Şilt, hastanenin taşınma işlemlerinin bittiğini söyleyerek, "Son teknolojinin kullanıldığı hastanenin hizmete girmesi ile hastalarımıza daha iyi hizmet vermenin ve onlara şifa dağıtmanın mutluluğunu yaşayacağız." dedi.


Hastanenin bölgedeki bütün hastalara ve hastalıklara hitap edeceğinin altını çizen Uzman Dr. Şilt, "Hastanemizde ciddi bir eksiğimiz şu an için bulunmuyor. 150 yataklı hastanemizde 8 yoğun bakım yatağı, 4 adet ameliyathane, 3 doğumhane, tomografi, ekokardiyografi, emg cihazları bulunmaktadır. 3 adet ultrason, yeni doğan ünitesi bulunmaktadır. İlk etapta 6 küvez hizmet verecek ancak önümüzdeki günlerde 20 küveze çıkaracağız. Daha önce diyaliz ünitemizde 4 cihazla hizmet veriyordu, şimdi 10 cihaza çıkaracağız." dedi.


Mehmet Demir (37) isimli vatandaş, yeni hastanenin çok güzel olduğunu, artık ufak ve dar koridorlardan kurtulduklarını dile getirdi.


Mustafa Tilaver (57) ise özel hastane konforunda sağlık hizmeti alacaklarını ifade etti.

doğubayazıt
devlet
hastanesi
yeni
binasında
hizmet
verecek
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir