Medimagazin logo

Diyarbakır Alman Hastanesi'nde işten çıkarılan hekimlere destek

Kaynak: TTB
 Diyarbakır Alman Hastanesi'nde işten çıkarılan hekimlere destek
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Türk Tabipleri Birliği ve Diyarbakır Sağlık Meslek Örgütleri Platformu, Diyarbakır Alman Hastanesi’nde görev yapan 10 hekimin, 19-20 Nisan tarihlerinde Türkiye çapında düzenlenen GöREV etkinliğine katıldıkları gerekçesiyle işten çıkarıldığını iddia ederek basın açıklaması yaptı.

Diyarbakır Alman Hastanesi önünde gerçekleştirilen basın açıklamasına TTB adına Merkez Konseyi üyesi Dr. Zülfikar Cebe katıldı. Cebe, burada yaptığı konuşmada, yaşanan durumun, Sağlıkta Dönüşüm Programı’nın bir bileşeni olarak, hekimlerin güvencesiz ve esnek çalıştırılmasının yansıması olduğunu söyledi.

 

Diyarbakır Alman Hastanesi’nde işten çıkarılan hekimlerin, iyi ve onurlu hekimliğin gereğini yerine getirerek, GöREV çağrısına uyduklarını belirten Cebe, “Onları bu dik duruşlarından ötürü selamlıyoruz. Böyle bir cezai uygulamayı reddediyoruz” diye konuştu. Cebe, sağlık alanının örgütlü güçleri olarak, tüm sağlık çalışanları için iş ve istihdam güvencesi istediklerinin altını çizdi. Bu haksız uygulamadan geri adım atılmasını isteyen Cebe, konunun takipçisi olacaklarını bildirdi.

diyarbakır
alman
hastanesi'nde
işten
çıkarılan
hekimlere
destek
Yorum (5)
Bülent UÇAMAN
Herşeyi PARA olarak gören bu vahşi kapitalist zihniyeti biz de BOYKOT edelim. Duyarlı sağlık emekçilerine selam ve dayanışma duygularımla....
0
Cevapla
Osman D
Bakanlık özel hastanelerdeki maaşları da resmi kurum maaşları seviyesine çekmek istiyor. Ancak sorun işte burada. Özel hastanelerdeki maaşların üç gün sonra işsiz kalınca düşeceğiniz durumu kompanse edecek kadar yüksek olması gayet doğal birşey. Değilse insanlar ahmak değil ki. Niçin aynı maaşa özelde çalışsın? Zaten şu anda yaşanabilir bir ilde resmi kurumda çalışan hiç bir hekim maaşları biraz daha yüksek olmasına rağmen özel hastaneyi düşünmüyor.
0
Cevapla
bedrettin alyamaç
şiddetle kınıyorum Diyarbakırım için negatif puan...diyarbakırda böyle şeyleri duymak istemiyorum.....
0
Cevapla
Önemli mi?
bir rivayete göre görevine son verilen doktor 2 kişi, diğer doktorlarında bu 2 kişinin zorlaması ile istifa ettiği söyleniyor. Bunun araştırılması lazım.
0
Cevapla
osman
işten çıkartılma yok be kardeşim işten çıkartılan biri kalkıp noterden istifa dilekçesi göndermez bunlar yalançı provakatörler sizde hemen yiyorsunuz
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir