Medimagazin logo

Dijital ameliyathane hizmete girdi

Isparta Devlet Hastanesi'nde standartlara uymayan ameliyathaneler modern hale getirildi
Dijital ameliyathane hizmete girdi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol
Isparta Devlet Hastanesi'nde standartlara uymayan ameliyathaneler modern hale getirildi.

ISPARTA(CİHAN)
Isparta Devlet Hastanesi'nde standartlara uymayan ameliyathaneler modern hale getirildi.

Yeni ameliyathaneleri basına tanıtan Isparta Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Ramazan Okutan, 300 bin TL'lik harcama yaptıklarını belirterek, Avrupa standartlarında yapılan yeni ameliyathanelerde ısı, partikül, nem ve bakterilerin el değmeden dijital havalandırma sistemi sayesinde dışarıya atıldığını ifade etti.


Beş operasyon odasıyla birlikte koridorların tamamen yenilendiğini anlatan Okutan, hastaların daha hijyenik ve konforlu bir ortamda hizmet aldıklarını kaydetti.


Okutan, bir ortopedik ameliyat anını basın mensuplarına göstererek, ameliyathane şartlarının doktor ve hasta açısından ne kadar önemli olduğunu anlattı.


Okutan, ameliyathanelerde ısıtma, soğutma, konfor ve nem kontrolünün dışında havada taşınabilen mikro-organizma, toz miktarı, atık anestezik gaz ve kötü kokuların büyük ölçüde azalmasının sağlamasının önemli olduğunu dile getirdi.


Okutan, şöyle devam etti: "Bilhassa ameliyat masaları için yüksek hijyen ve özel koruma gerektiren alanlarda havada taşınabilen mikro-organizma konsantrasyonunu belirlenen limitlerin altında tutulması, operasyon salonlarında sürekli pozitif basınç oluşturması ve odalarda sürekli hava ve temizlik yaparak yüzde 100 taze hava ile ortam havasının değiştirmesidir. Buda ancak klima santralleri ve dijital cihazlarla sağlanabilir."


Isparta Devlet Hastanesi'nde ameliyathanelerin normal klima ile soğutulup, elektrikli ısıtıcılarla ısıtıldığı, pencereler açılarak havalandırılma yapılması tepkilere neden olmuştu.Yenişafak
dijital
ameliyathane
hizmete
girdi
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir