Medimagazin logo

Devlet Hastanesi'nde yeni doğan bakım ünitesi ve doğum salonu açıldı

Çorum Devlet Hastanesi'nde yeni doğan bakım ünitesi ve doğum salonu törenle açıldı.
Devlet Hastanesi'nde yeni doğan bakım ünitesi ve doğum salonu açıldı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

ÇORUM-Açılışa Çorum Valisi Nurullah Çakır, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, AK Parti Çorum Milletvekili adayları Cahit Bağcı, Salim Uslu ve İl Sağlık Müdürü Dr. İlker Çitil katıldı. Açılışta konuşan Nurullah Çakır, sağlık alanındaki yan tedavi hizmetlerinin, Türkiye'nin önüne koyduğu 2023 vizyonunun mantıksal çerçevesini oluşturduğunu söyledi.


Çakır, Çorum Devlet Hastanesi'nin yeni doğan bakım ünitesi ve doğum salonu açılış töreninde yaptığı konuşmada, hastanedeki yaşlı ünitesine yeni doktorlar takviye edildiğini, başta psikolojileri olmak üzere diğer alanlarda da yaşlılara daha hızlı hizmet verilmeye başlandığını, ruh sağlığıyla ilgili de bir bölüm oluşturulduğunu ve ilerleyen zamanlarda bu alanda da uygulamalara geçileceğini bildirdi. Sağlıkta altyapının oluşturulmasının yanısıra insan odaklı daha farklı noktalara da yönelinmesi gerektiğini belirten Çakır, "Bir yanda sağlık alanları, o alanlar için yetiştirilen kadroları görüyoruz diğer yanda ise bu hizmetlerin götürülmesi gereken vatandaşlarımızı... Bu servisin hizmete girmesi gibi sağlık alanındaki yan tedavi hizmetleri, Türkiye'nin önüne koyduğu 2023 vizyonunun mantıksal çerçevesini oluşturmaktadır. Bu anlamda başhekimimizi ve diğer personeli kutluyorum. Buranın açılmasında emeği geçen hayırseverlere, milletvekillerimize de teşekkür ediyorum" diye konuştu.

"22 KUVÖZ BULUNUYOR"
Çorum Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Musa Zorlu ise 3 basamaktan oluşan Yenidoğan yoğun bakım ünitesinde toplam 22 kuvöz bulunduğunu, annenin ve çocuğun sağlık durumuna göre bu basamaklardan birine yerleştirileceğini bildirdi. Hastaneye gelen annelerin, artık daha iyi koşullarda doğuma hazırlanacağını söyleyen Zorlu ''Doğum bölümümüzde travay (sancı) dediğimiz odalarımız var. Bu odalarda anne sancı dönemini bekliyor. Daha sonra doğum salonuna alıyoruz. Ancak normal doğum değilse ameliyathaneye alıyoruz. Burada 2 adet LDRP odası (Leave Delivery Room Patient - doğum masasına dönüşen karyolanın bulunduğu) mevcut. Eğer anne tek başına doğum yapmaya korkarsa doğum koçu ya da eşi eşliğinde doğuma girebilecek. Ayrıca, hastanemizde çocuk servisleri için Oyun odaları hazırladık, çocuklarımız tedavi esnasında çocuk gelişim uzmanlarının eşliğinde Oyun oynayarak hastane ve hasta psikolojisinden uzaklaşacaklar. " Zorlu, açılışı yapılan servislerin maliyetinin 1 milyon TL olduğunu belirtti.

devlet
hastanesi'nde
yeni
doğan
bakım
ünitesi
ve
doğum
salonu
açıldı
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir