Medimagazin logo

Çukurova Rektörü basın toplantısına katılmadı

Prof. Dr. Alper Akınoğlu'nun, basın toplantısı için davet ettiği gazetelerin karşısına çıkmayıp toplantının iptal edildiği duyuruldu.
Kaynak: SONDAKİKA.COM
Çukurova Rektörü  basın toplantısına katılmadı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

 

Hafta boyunca Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi çalışanlarının çalışma koşulları kötü olduğu gerekçesiyle protesto ettiği ve istifaya çağırdığı ÇÜ Rektörü Prof. Dr. Alper Akınoğlu'nun, basın toplantısı için davet ettiği gazetelerin karşısına çıkmayıp toplantının iptal edildiği duyuruldu. Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) Rektör Akınoğlu'nu bu tutumu nedeniyle kınadı. 
 
Üniversitenin basın bürosu tarafından Akınoğlu'nun, 'genel değerlendirme' konulu basın toplantısı yapacağı gerekçesiyle sabah saatlerinde telefonla arayarak ve internet üzerinden mail gönderilerek toplantıya çağırdığı muhabirler için toplantıdan yarım saat önce de üniversite tarafından araç kaldırdı. 11 basın mensubu toplantıya 5 dakika kala Rektörlük makamı önünde toplantı için beklemeye başladı. Ancak toplantı saatinde rektörlükte görevli bir kişi, basın mensuplarının yanına gelerek, "Kusura bakmayan Rektör beyin başka bir işi nedeniyle toplantı iptal edildi" dedi. 
 
Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Yönetimi ise gazetecileri üniversiteye çağıran Akınoğlu'nun son dakikada toplantıyı iptal etmesini kanayarak, yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi: 
 
"'Basın toplantısı var diyerek gazetecileri makamına davet eden, yoğun gündeme rağmen toplantıya katılmak için üniversiteye kadar giden gazetecileri toplantı saatinde 'özel işi çıktığı' gerekçesiyle geri çeviren Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alper Akınoğlu'nu kınıyoruz. Rektör Akınoğlu, yaptığı davranışın yanlışlığını kavramalı ve Adana basınından kamuoyu önünde derhal özür dilemelidir. "
çukurova
rektörü
basın
toplantısına
katılmadı
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir