Medimagazin logo

CÜ Tıp Fakültesinde 96 yeni hemşire göreve başladı

Cumhuriyet Üniversitesi (C.Ü.) Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde göreve başlayan 96 hemşir ve hemşirelere yönelik oryantasyon ve tanışma programı düzenlendi.
CÜ Tıp Fakültesinde 96 yeni hemşire göreve başladı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

SİVAS-Hikmet Boran Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen programa Rektör Prof. Dr. Faruk Kocacık, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz ve Prof. Dr. Okay Bulut, Hastane Başhekimi Prof. Dr. Ferhan Candan, Başhekim Yardımcıları Pof. Dr. Levent Sağlam, Doç. Dr. Ekber Şahin ve Doç. Dr. İlker Toker, Hastane Başmüdürü Rahmiye Gültekin, Başhemşire Ergül Koçak, hastane yönetim ile hemşir ve hemşireler katıldı.

Programda konuşan Rektör Kocacık insanın bulunduğu yerin önemli olduğuna dikkat çekerek "Bulunduğu yer önemli ama birlikte olduğu insanlar daha da önemli. Sivas güzel bir şehir, insanları adı üstünde yiğido olan bir şehir yaşadıkça güzellikleri kendiniz fark edeceksiniz. Bunun için çalışma koşulları daha önemli. Arkadaşlarımız burada size her türlü konuda yardımcı olacak. Çalışma koşullarınız önemli. Rahat bir ortamda çalışmanız bizim görevimiz. Bunu yaparken elbette sizin de aynı niyetle hareket etmeniz gerekiyor. İnanın bunu yaparken hasta memnuniyeti fazla olur. Ben kendimi bir hasta olarak düşündüğümde ilk karşılaştığımız kişiler bana nasıl davranırsa oradan çıkışta bende öyle hareket edeceğim. Eğer hemşire bana bir kadavra gibi değil de bir insan gibi davranırsa inanın Yüzde 50 iyileşmiş oluyorum. Sizin de bu anlayışla her gelen hastaya güler yüzle, size yakışan bir biçimde yaklaşacağınıza inanıyorum. Mesleğinizde başarılar diliyorum" şeklinde konuştu.

Başhekim Prof. Dr. Ferhan Candan ise C.Ü. Hastanesi’ni sürekli geliştirdiklerini ifade ederek "Bu sağlık kalitesini hekimlerimizle birlikte siz hemşirelerimiz ve sağlık personellerimiz yapmakta. Dolayısıyla bizim öncelikli hedefimiz sizlerin hasta memnuniyetini arttırıcı girişimleriniz, sizin de mutluluğunuz olarak yansıyacaktır. Çünkü çalışma barışı sizleri de ekleyecektir. Bu kadroyla biz 500 hemşirenin üstüne çıktık. Hepinize başarılar diliyorum" dedi.

Konuşmaların ardından Rektör Kocacık ve beraberindekiler, hemşirelerle tanışarak sohbet etti.

tıp
fakültesinde
96
yeni
hemşire
göreve
başladı
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir