Medimagazin logo

Çocuk nefrolojisi alanındaki yenilikler Ankara’da ele alındı

Cumhuriyetin 100.yılı dolayısıyla Ankara’da gerçekleştirilen 12. Uluslararası Katılımlı Çocuk Nefroloji Kongresi’nde hem cumhuriyetin kazanımları ele alındı, hem de çocuk nefrolojisi alanı tüm yönleriyle masaya yatırıldı
Kaynak: MEDİMAGAZİN
Çocuk nefrolojisi alanındaki yenilikler Ankara’da ele alındı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Uluslararası Katılımlı Çocuk Nefroloji Kongresi’nin 12’incisi  26-29 Ekim tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirildi.

Çocuk nefrolojisinin tüm yönlerinin son gelişmeler ışığında tartışıldığı kongrede; nadir örnekleriyle birlikte glomerüler ve tübüler hastalıklar, idrar yolu enfeksiyonları ve üriner sistem taş hastalığı, diyaliz ve böbrek nakli, hipertansiyon, nadir hastalıklar, pediatrik nefrolojide yeni ilaç ve biyoteknolojik tedaviler gibi önemli konular masaya yatırıldı.

Konferans, panel, “Uzmanına Danışalım”, “Birlikte Tartışalım” oturumlarından, eğlenceli ve öğretici yarışmalara kadar farklı oturumlarla zenginleştirilen bilimsel programa ek olarak, Cumhuriyetin 100.yılına özel olarak pek çok etkinliğe de yer verildi.

Ayrıca, 6 Şubat’ta yaşanan Kahramanmaraş merkezli depremin yaralarını sarmak ve ileride yaşanabilecek olası depremler için önlem amacıyla da  “Depreme ve Afetlere Hazırlık”, “Depremde Nefrolojik İlk Yardım ve İleri Destek Tedavileri”, “Depremzede ve Afetzedelerin Fiziksel ve Ruhsal Sağaltımı” oturumları gerçekleştirildi.

Bu zamana kadar ki en yüksek katılımlı kongre

Türkiye Klinikleri TV’ye yaptığı açıklamada, kongreye katılımın oldukça yüksek olduğunu dile getiren Çocuk Nefroloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Sevcan A. Bakkaloğlu Ezgü, kongrenin bu zamana kadarki en yüksek katılımlı kongre olduğunu söyledi.

Prof. Dr. Bakkaloğlu açıklamasında, derneğin kurucularıyla en gençlerinin bir araya getirilmesini istediklerini, kongrenin özellikle Ankara’da ve 29 Ekim’de gerçekleştirildiğini de sözlerine ekledi.

12. Uluslararası Katılımlı Çocuk Nefroloji Kongresi Fragmanı:

 

12 uluslararasi katilimli cocuk nefroloji kongresi
cocuk nefroloji
ankara
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir