Medimagazin logo

Cizre Devlet Hastanesi’ne görevlendirme var! Gider misin?

İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı Karşıyaka Devlet Hastanesi Ameliyathane Servisi’nde Anestezi Uzmanı olarak çalışan ve “Görev Görevdir” diyerek Cizre Devlet Hastanesi’ne olan görevlendirmeyi gönüllü olarak kabul eden Uzm. Dr. Hakan Aygün, buradaki görevini başarı ile tamamlayarak kurumuna geri döndü.
Cizre Devlet Hastanesi’ne görevlendirme var! Gider misin?
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İZMİR-Kurumundaki işine başlamasının ardından Uzm. Dr. Hakan Aygün’ü İzmir Kuzey KHB Genel Sekreteri Doç. Dr. Ahmet Emin Erbaycu yerinde ziyaret ederek Aygül’ün göstermiş olduğu sağduyu ve özverili çalışmadan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Cizre’ye gidiş sürecini anlatan evli ve 3,5 aylık bir erkek çocuk babası olan Uzm. Dr. Hakan Aygün “Evde nöbet sonrası istirahatteydim. Saat 15.30’da Başhekim Yardımcımız telefonla arayarak -Cizre Devlet Hastanesi’ne görevlendirme var. Gider misin?- dedi. Hiç düşünmeden -Evet giderim abi- dedim. -Ne zaman?- diye sordum. -Bugün sabah saat 3.30’da uçağın kalkacak- dedi.  Durumu aynı zamanda Çocuk Hekimi olan eşime anlattım. 3,5 aylık bir çocuğumuz da olunca eşim biraz duygulandı ve üzüldü. Annemle konuştum o da –Oğlum, benim içim rahat, git tabi ki, yolun açık olsun. Vardır bunda bir hayır. Görev görevdir- diyerek beni rahatlattı. Eşimin ve annemin de destekleriyle hiç tereddüt etmedim.” dedi.

 

 

 

Cizre’de Tüm Sağlıkçılar Özveriyle Çalışıyor...

Bu görevin kendisi için büyük bir deneyim olduğunu belirten Dr. Aygün “Hastanede çatışma sesleri arasında görevimi layığıyla yaptım. Bir gün bir Özel Harekât Polisi şarapnel yaralanmasından dolayı solunumu durmak üzereyken Acil Servise geldi. Biran önce Trakeostomi  gerekiyordu. Ameliyathaneye çıkarırken Cizre Devlet Hastanesi Anestezi Uzmanı Uzm. Dr. Ferhat Gündüz ile birlikte acil tıbbi işlemlere başladık ve hayata döndürdük. Zamanla yarışıyorduk ve doğru müdahale edemeseydik polisimiz şehit olacaktı. Bu ve buna benzer hastaneye müracaat eden her hasta için elimizden geleni yapmaya çalıştık. Asıl görev yerim olan Karşıyaka Devlet Hastanesi’nde anestezi teknisyeni Hüseyin Çopur arkadaşımızın hayata döndürülmesinde de ekip arkadaşlarımla birlikte çaba sarf etmiştik. Onunla ilgili TV de yayınlanan haberleri Cizre’de görevdeyken izledim ve O’nu sağlıklı bir şekilde ailesiyle zaman geçirirken gördüm. Çok duygulandım... Çünkü O’nu hayata döndürdükten sonra solunum cihazına bağlı bir şekilde yoğun bakımda arkadaşlarımla bırakmıştım. Cizre’de yaralanan polis arkadaşımız da şu an Erzurum’daymış. Annem doğru söylüyor -Görev her yerde görevdir-. Buradan Cizre Devlet Hastanesi’nde görev yapan bütün arkadaşlarıma sevgi ve selamlarımı iletmek istiyorum. Özellikle sürekli orada çalışan ve işini gerçekten büyük bir özveriyle ve sevgiyle yapan meslektaşlarıma saygılarımı sunuyorum” dedi.  

 

 

Uzm. Dr. Hakan Aygün’le birlikte aynı zamanda Anestezi Teknisyeni Hüseyin Çopur’u hayata döndüren Karşıyaka Devlet Hastanesi Anestezi Ekibi’ni de yerinde ziyaret eden İzmir Kuzey KHB. Genel Sekreteri Doç. Dr. Ahmet Emin Erbaycu “Görevini layığıyla yerini getirirken hiç bir fedakarlıktan kaçınmayan böyle arkadaşlarımızı görünce doktorluk mesleğiyle gurur duyuyoruz... Çalışma arkadaşlarını hayata döndüren Karşıyaka Devlet Hastanemizin değerli Anestezi ekibini ve Cizre’deki bu görevi hiç düşünmeden kabul eden arkadaşımız Hakan Bey’i gönülden tebrik ediyorum.” dedi.

terör
cizre
cizre devlet hastanesi
görevlendirme
geçici görevlendirme
uzm. dr. hakan aygun
Yorum (8)
Osman Bey
Tebrik ederim Rabbim inşllh mükafaatlarını bol veririr
5
Cevapla
acillerde
ACİLLERDE PERİŞAN HALDEYİZ.SAĞLIK BAKANLIĞI KESİNLİKLE İLGİLENMİYOR.BİR DE CİZRE YE GİDİP REZİL Mİ OLALIM.BAKANLIĞIN ACİLLERE YAPTIĞI ZULÜMLER ARTIK BİTSİN.
27
Cevapla
tugrul
Yutmamak lazım bu doktorsevmez kadroların olmayan vatansever ayaklarını. Bakanlık olarak sen üzerine düşeni yap, güneydoğuya gitmeyi cazip hale getir gitmeyen olursa o zaman vataseverlik devreye girer.
21
Cevapla
cs
Öncelikle arkadaşımızı hem tebrik ediyor hem de geçmiş olsun diyorum. Ülkemizin herhangi bir yerinde özgürce, güven içinde çalışamamak, oraya geçici görevle gittiği için arkadaşımızı kutlamak aslında acı bir durum. Bu vesile ile geçici görevlendirmelerle ilgili bazı hususları dile getirmek isterim. 1.İl dışı görevlendirmeler özellikle doğu ve güneydoğuya ağırlıkla İzmir ilinden olduğunu düşünmekteyim. Son 6 ayda çalıştığım ilçe hastanesinden - ki merkeze oldukça uzak ve İzmir'in mahrumiyet bölgesi sayılabilecek bir yeri -5 arkadaşımız görevlendirildi. Buradaki hizmetlerde aksama oldu, ama önemsenmedi. Diğer illerden bu kadar görevlendirme var mı bilemiyorum arkadaşlar kendi durumunu yazarsa öğrenmiş oluruz. Politik olarak cezalandırma söz konusu mu acaba insan düşünmeden edemiyor. 2.Bu tip görevlendirmeler hep son anda tebliğ edilmekte, yukarıda da belirtildiği gibi arkadaşımıza 15.30 da bildirilip 03.30 da ilk uçakla gitmesi istenmiş. Genelde görev için 'ister misin' şeklinde bir beyan olmamakta direkt görevlendirildiniz diye bir yazı önümüze sürülmektedir. Tam bir emrivaki yapılmakta olup doktorlara ayarlamalarını yapmak hatta vedalaşmak için bile zaman tanınmıyor. Açıkçası hiç insani bir davranış değil. Akılları sıra görevin iptal ettirilmesinin ya da rapor alınmasının önüne geçilmeye çalışılıyor. Bir ay önceden adaletli bir sıralama ile bu görevler bildirilse kötü mü olur. Çoğu doktor istemese de sonuçta geçici görevin mesleğin bir gerçeği olduğunu bilir ve itirazsız gider. Şark kurnazlığına ve emrivakilere gerek yok.
19
Cevapla
Cemil Soyvural
Hep laf hep laf! Bırakın bu ayakları .Doktorlar bakanlıkta en elit statüdeler diğer sağlıkçılarsa ne de olsa ülkede sayıları çok fazla ve önemsizdirler.
3
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir