Medimagazin logo

Çevre dostu hastane dönemi başlıyor

Sağlık Bakanlığı, hastanelerde 'çevre görevlisi' adı altında çevre mühendisi istihdam edecek.
Kaynak: AKŞAM - Doruk ÇAKAR
Çevre dostu hastane dönemi başlıyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

 Bakanlık geçen hafta yayımladığı genelgeyle birlikte, hastanelerde çevre görevlisi çalıştırılması ve İl Sağlık Müdürlükleri bünyesinde 'Çevre Yönetim Birimi' kurulması için düğmeye bastı.

Bakanlık, 2008 ve 2010'da yayımlanan Çevre Denetim yönetmeliklerinin gereğini yapmak için kolları sıvadı.


20 ve daha üzeri yatak sayısına sahip olan sağlık kurumlarının, çevre mühendisi istidam etmesini zorunlu kılan yönetmeliğin öngördüğü süre yılsonu itibarıyla dolacak. Valiliklere gönderilen genelgede, hastanelerde çevre görevlisi istihdamı için çalışma başlatılması istendi. Genelgede hastane ve çevre görevlisi sayısına göre, İl Sağlık Müdürlükleri bünyesinde en az bir 'çevre yönetim birimi' kurulması talep edildi. Çevre mühendisliği lisans veya yüksek lisans eğitimine sahip personel 'çevre görevlisi' belgesi için, Sağlık Müdürlüklerinin İl Çevre Müdürlükleri ile iletişime geçecek.

çevre
dostu
hastane
dönemi
başlıyor
Yorum (3)
Dr feelgood
Tabiki ücreti döner sermayeden ödenecektir yakında ne kadar işsiz kaldırım mühendisi vb gelir getirici özelliği olmayan adam varsa doldurun hastanelere çok döner alırsınız
0
Cevapla
ihsan
bir o kalmıştı. Bu beslemeler (hasta hakları birimi, kanser hemşiresi, enfeksiyon hemşiresi, halkla ilişkiler, emzirme ebesi, kan bankası hemşiresi....) yüzünden hastanelerde doktora verilecek döner kalmadı. Yuh artık yuh!
0
Cevapla
önder
önce hastanelerde çöpe giden tonlarca cam serum şişesi ve kağıtları geri dönüşüme göndermeyi düşünsek. malum gelişmiş ülkelerde çöpe cam şişe ve kağıt atılmıyor!
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir