Medimagazin logo

Cerrahpaşa'da plastik cerrahi asistanı darbedildi: Elinde kırıklar var

İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde  görev yapan Plastik Rekonstrüktif ve Estetik cerrahi asistanı darbedildi. Konuya ilişkin açıklama yapan Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği genç hekimin elinde kırıklar bulunduğunu ifade etti.
Kaynak: MEDİMAGAZİN
Cerrahpaşa'da plastik cerrahi asistanı darbedildi: Elinde kırıklar var
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

“Hekimlere yönelik şiddetin geldiği seviyeyi ülkemiz için utanç verici buluyoruz.” sözleriyle basın açıklaması yayımlayan Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği, şu sözlere yer verdi:

“İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde  görev yapan Plastik Rekonstrüktif ve Estetik cerrahi asistanı bir meslektaşımızın hasta yakınları tarafından darp edildiğini, aldığı darbeler sonucu genç bir cerrah adayının elinde kırıklar meydana geldiğini öğrenmiş bulunuyoruz. Yaralanan meslektaşımıza acil şifalar diliyor, en kısa zamanda mesleğine dönebilmesini umuyoruz.

Henüz mesleğinin baharında olan genç meslektaşımızın maruz kaldığı bu durumu kabul edemiyoruz. Bu ve benzeri saldırılar, geldiğimiz noktada sadece münferit olaylar olarak değerlendirilemez. Sağlıkta şiddet, sağlık sektöründe çalışan tüm profesyonellerin güvenliğine ve gençlerimizin geleceğe dair beklentilerine yönelik tehdit oluşturan tüketici bir terör boyutuna ulaşmıştır.”

Sağlık çalışanlarına yönelik şiddet her geçen gün artış gösterirken, önleyici ve caydırıcı tedbirlerin alınmamasını, bizzat Sağlık Bakanı tarafından söz verilen eylem planları ve yaptırımların bir türlü hayata geçirilmemiş olmasını ve sağlık çalışanlarının bu ülkenin insanları için büyük özverilerle çalışırken  güvenliklerinin sağlanamamasını ülkemiz için utanç verici bir durum olarak görüyoruz.

Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği olarak hekime yönelik şiddeti bir kez daha ve en yüksek tonda kınıyoruz.”

turk plastik rekonstruktif ve estetik cerrahi dernegi
Yorum (9)
pratisyen dr.Metin
sağlıkta şiddet katlanarak artmaktadır. çünkü sağlıkta şiddetin bitmesini istemeyen sağlık bakanlığıdır. isteseler anında biterr....
54
Cevapla
ŞAHATAYİ ŞAHİN
şi̇ddetle kiniyorlardir herhalde....
34
Cevapla
se
sağlıkta şiddet her geçen gün artarak devam ediyor ve çare üretilemiyor, özellikle hastalarla daha çok karşılaşan asistan doktorlar hedefte. hastane güvenlik sistemi şiddeti önleyemiyor. hasta yakınlarının hastanelere girişi sınırlandırılmalı, şiddete karşı ağır yaptırımlar uygulanmalı.
45
Cevapla
Atilla Kurtay
genç meslektaşıma geçmiş olsun. önündeki kariyerine başarılar diliyorum.
22
Cevapla
dr.ceyar
bitmeeezzz..... imkanı olan avrupaya gitsin..zengin olmaya değil ..insan gibi yaşamaya insan gibi mesleğini hakkıyla yapmaya..bu topluma zeki ve dürüst insan fazla!!!!!!her meslek için söylüyorum!!!!
38
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir