Medimagazin logo

Cerrahların teşhir edilmesine tepki

Eskişehir Tabip Odası Başkanı Dr. Muharrem Şenel, 'Enfeksiyon 26' operasyonu kapsamında geçen hafta gözaltına alınan doktorlarla ilgili "Şüpheli ya da sanık sıfatıyla hiç kimsenin bu biçimde teşhir edilmesini uygun görmüyoruz" dedi
Cerrahların teşhir edilmesine tepki
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol
ESKİŞEHİR - Eskişehir Tabip Odası Başkanı Dr. Muharrem Şenel, 'Enfeksiyon 26' operasyonu kapsamında geçen hafta gözaltına alınan doktorlarla ilgili "Şüpheli ya da sanık sıfatıyla hiç kimsenin bu biçimde teşhir edilmesini uygun görmüyoruz" dedi.

Dr. Şenel, düzenlediği basın toplantısında, 26 Aralıkta İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince düzenlenen "Enfeksiyon 26" adlı operasyon sonucu açılan davada adı geçen kişilerin, yargılama süreciyle haklarında adil bir sonuca ulaşılacağına inandıklarını kaydetti.

"İnsanların suçu sabit görülene kadar suçsuz olduğu evrensel ilkesinden hareketle, şüpheli ya da sanık sıfatıyla hiç kimsenin bu biçimde teşhir edilmesini uygun görmediklerini" ifade eden Dr. Şenel, şöyle konuştu"

"Gerek yazılı gerekse görsel basında izlenen, meslektaşlarımızın sevk işlemleri sırasında yapılan uygulamaları, kamuoyunda mahkumiyete yol açabileceği kaygısıyla doğru bulmuyoruz. Suç işlemeyi önleme, suçluyu bulma ve yargılama işlemleri kadar, henüz yargılanmamış insanların kamuoyu önünde peşinen suçlu ilan edilerek karalanmalarına engel olmak da vazgeçilmezdir. İnsani ve hukuki olan budur."

AA
cerrahların
teşhir
edilmesine
tepki
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir