Medimagazin logo

Bütçenin 7'de 1'i sağlığa ayrıldı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, sağlık harcamalarının bütçenin 7'de 1'ini oluşturduğunu ifade etti.
Bütçenin 7'de 1'i sağlığa ayrıldı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

ŞANLIURFA - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Şanlıurfa temasları kapsamında özel bir hastanenin açılış törenine katıldı.

Hükümet'in, sağlık alanında önemli reformlar yaptığını, kamu ve özel sağlık kuruluşlarının birleştirildiğini hatırlatan Bakan Çelik, vatandaşların gerek sosyal güvenlik hizmetlerinden gerekse de sağlık hizmetlerinde memnuniyetinin yüzde 75'i aştığını ifade etti.

Vatandaşın sağlık hizmetlerinden memnuniyetini yüzde 100'e ulaştırmak için gayret gösterdiklerini dile getiren Çelik, özel hastanelerle ilgili çok önemli anlaşmalar gerçekleştirdiklerini söyledi.

Bu anlaşmaların özel sağlık kuruluşlarından yararlanmak isteyen vatandaşa bazı avantaj ve imkanlar sağladığına işaret eden Çelik, ''2002 yılında vatandaşımız hastaneye 2 kez gidebiliyorken bugün 8 kez gitme imkanına kavuşmuştur. 10 milyar lira sağlığa ve ilaca Türkiye harcarken, bugün 50 milyar harcayan bir ülke noktasına geldik. Sağlık harcamaları bütçemizin 7'de 1'ini oluşturuyor’’ diye konuştu.

bütçenin
7'de
1'i
sağlığa
ayrıldı
Yorum (13)
Ayşe Kaya
Patronların gelirine gelir katan sağlık çalışanlarının ve hastanın asla menfaatinin düşünmediği bir sağlık sistemi.
0
Cevapla
Emre T.
Sayın bakan , bu ülkede bir takım politikacılar , poliklinik sayısını artırdık diye övünüyor.eğer siz gerçekten samimi politikalar üretseydiniz bu gün koruyucu sağlık hizmetlerini artırır, aile hekimlerinin asli görevi olan koruyucu sağlık hizmetlerini sunması için politikalar oluştururdunuz.Unutmayın sağlığın yeni gücü ve geleceği birinci basamak sağlık hizmetlerinin güçlenmesinden geçer.
0
Cevapla
i.ç.
Artık gülüyorum halinize
0
Cevapla
halim harap
Övünülecek değil aksine hicap duyulacak bir durum.
0
Cevapla
enes öztürk
Övünülecek değil aksine hicap duyulacak bir durum. çok doğru bir yorum. katılıyorum.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir