Medimagazin logo

Bursa'ya 309 yeni hekim atandı

Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz, il genelindeki kamuya bağlı sağlık tesislerinde görev yapmak üzere 29’u uzman hekim olmak üzere 309 hekim atamasının yapıldığını belirtti. Dr. Yavuzyılmaz, “Atamalar ile gelen personellerimiz, hastanelerimizde önemli bir ihtiyacı karşılayacak” dedi
Kaynak: DHA
Bursa'ya 309 yeni hekim atandı
Dr. Fevzi Yavuzyılmaz
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Sağlık Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen ‘112. Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurası’ sonucuna göre Bursa’ya 309 hekim ataması yapıldı. 

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz, yeni gerçekleşen atamalar ile birlikte Bursa’da sağlık hizmetlerinin daha da güçleneceğini dile getirdi. 

Ataması yapılan hekimlerin en kısa sürede görevlerine başlayacağı bilgisini veren Dr. Yavuzyılmaz, atamalar ile gelen personellerin, hastanelerinde önemli bir ihtiyacı karşılayacağını dile getirdi.

Atamayla Bursa'ya gelen 309 hekimin 29’unu uzman hekimlerin oluşturduğuna dikkat çeken Dr. Yavuzyılmaz, “Acil tıp, beyin ve sinir cerrahisi, çocuk göğüs hastalıkları, gastroenteroloji, tıbbi onkoloji ve üroloji başta olmak üzere çeşitli alanlarda uzman hekimlerimiz merkez ve ilçelerde bulunan kamu hastanelerinde görev yapacak. Ataması gerçekleşen personellerimizle birlikte, vatandaşlarımıza daha nitelikli ve verimli sağlık hizmeti sunacağız. Atamaların ilimiz için hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

dr fevzi yavuzyilmaz
bursa
112 devlet hizmeti yukumlulugu kurasi
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir