Medimagazin logo

Bursa Nilüfer'e 200 yataklı hastane

Bursa'nın Nilüfer ilçesine TOKİ tarafından yapılması planlanan 200 yataklı devlet hastanesi, Sağlık Bakanlığı tarafından 2011 yılı yatırım programına alındı.
Bursa Nilüfer'e 200 yataklı hastane
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

BURSA-Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili Kemal Demirel, Sağlıkta Dönüşüm Projesi çerçevesinde yapılması planlanan Nilüfer Devlet Hastanesi ile ilgili TBMM'ye soru önergesi sundu. Fatih Sultan Mehmet Bulvarı üzerindeki 37 bin 645 metrekarelik alan üzerinde yapılması projelendirilen hastanenin son durumunu Sağlık Bakanlığı yetkililerine soran Demirel, sağlık kompleksine bir an önce ilk kazmanın vurulmasını istedi. Demirel'in Bursa Nilüfer Devlet Hastanesi'nin son durumu hakkında önergesinde,"Nilüfer ilçesi sağlık tesislerinin yapılmasıyla ilgili olarak 2011 yılı yatırım programında ne kadar ödenek sağlanmıştır?. Hastane ne zaman tamamlanacak? Sağlık tesisi ile ilgili acilen ne yapmayı planlıyorsunuz?" soruları yer aldı.


TOKİ'YE DEVREDİLMESİ SÖZ KONUSU DEĞİL
İmar planında sağlık tesisi olarak ayrılan Bursa Nilüfer Devlet Hastanesi'nin TOKİ'ye devredileceği konusundaki herhangi bir çalışmanın olmadığını belirten yetkililer, hastanenin 2011 yılı yatırım programına alındığını açıkladılar. Yazılı olarak yer alan cevapta, "Nilüfer FSM Bulvarı'nda imar planında sağlık tesis olarak ayrılan 200 yataklı devlet hastanesi, Sağlık Bakanlığı ve TOKİ işbirlğinde yapılacaktır. Hastane proje çalışmaları başlamış olup, en kısa zamanda tamamlanarak bölge halkına hizmet vermesini istiyoruz" açıklamaları yer aldı.


Yetkililer, hastane arsasının tekrar tahkik edilerek ve şartların uyuşması durumunda ilave olarak Ağız Diş Sağlığı Merkezi'nin de bölgeye yapılacağını bildirdiler.

bursa
nilüfer'e
200
yataklı
hastane
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir