Medimagazin logo

Bu kez yer İstanbul! Klinik şefinin kaşını yardılar!

Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görevli Doç. Dr. Aytekin Kaymakçı, bir hasta yakınının saldırısı sonucu yaralandı.
Bu kez yer İstanbul! Klinik şefinin kaşını yardılar!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Hastane Başhekimi Doç. Dr. Necdet Sağlam, yaptığı yazılı açıklamada, saat 10.30’da Doç. Dr. Aytekin Kaymakcı'nın, çocuk cerrahisi polikliniğinde hasta muayene ederken, kapıda sıra bekleyen hasta yakınlarının kendi aralarındaki sıra kavgasına müdahil olup sırası gelmemiş olan hasta yakınlarına sırayla muayeneye yaptıklarını ifade ettiğini belirterek, şu bilgileri verdi:

"Bir hasta yakınının kavgayı devam ettirmesi sonrasında kendisine hakaret ve tehditte bulunulmuş, daha sonra ani bir saldırı ile hastanın yakını tarafınca yabancı bir cisim kullanılarak darbedilmiştir. Alnında dikiş gerektirecek yara, yüzünde ve göz çevresinde cilt lezyonları ve morluklar oluşmuş, kafa travması geçirmiştir. Bilgisayarlı tomografi çekilmiş, gerekli tedavisi yapılarak beyin cerrahi servisine yatırılmış ve müşahede altına alınmıştır. Takip ve tedavisi devam etmektedir."

Sağlam, "Özverili bir şekilde, çocuklar için yılların tecrübesiyle polikliniğinde hastalara muayene hizmeti veren hocamıza yapılan bu çirkin ve menfur saldırı, günde binlerce hastaya poliklinik, acil poliklinik ve ameliyat hizmeti sunan tüm personelimizin şevkini ve moralini altüst etmiştir. Ülkemizde sağlıkçılara yönelik olarak her gün yenileri eklenen insafsız ve akıl tutulması haline gelen şiddet vakalarının yeni bir örneğinin kurbanı olan değerli hocamıza yapılan bu insafsız ve hain saldırıyı tüm vicdanımızla kınıyoruz. Doç Dr. Aytekin Kaymakcı Hocamıza yapılan bu saldırı nedeni ile canımız yandı, gönlümüz kırıldı, mesleki aşkımız ve şevkimiz ciddi yara aldı. Devlet büyüklerimizin de ifade ettiği üzere sağlıkçılara yapılan saldırıların halkın sağlık hizmetine ulaşmasına yapılan terörizm saldırısı olduğunun bilinerek, engellenmesi için ivedi sosyolojik ve yasal düzenlemelerin yapılması için çağrımızı arz ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Doç. Dr. Sağlam, bu vahim saldırı ile ilgili olarak İstanbul İl Sağlık Müdürlüğüne ve yargı makamlarına durumun arz edilerek idari ve hukuki sürecin başlatıldığını, bunun yakinen takip edileceğini vurguladı.

- "Vahşi saldırıyı kınıyorum"

SBÜ Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl ise "Doktor ve şiddet kavramlarını bir arada zikretmekten hicap duyarak öğretim üyemiz Doç. Dr. Aytekin Kaymakcı'ya yapılan vahşi saldırıyı kınıyorum." ifadesini kullandı.
Erdöl, konunun yargıya intikal ettiğini ve takipçisi olacaklarını söyledi 

doktora şiddet
istanbul
doc dr. aytekin kaymakci
Yorum (25)
misafir
verilen cezalar mağdurun mesleğine göre olunca bu işler sürer gider...aynı saldırganın görev anında yani yargılama olurken bir hakim yada savcıya aynı şekilde saldırdığını düşünebiliyor musunuz...saldırdı diyelim alacağı cezayı tahmin edebiliyor musunuz... ya şimdiki alacağı ceza...??????
63
Cevapla
Cerrah
Bu haberleri yayınladıkça insanlar örnek alıp ya Ben niye dövmüyorum ki ben niye saldıramıyorum ki diyor. Yani Ne kadar ayıp Doktora saldırılır mı şeklinde bir infial ortaya çıkmıyor. Hadi arkadaşlar biz de dövelim diye toplanıp hastaneye geliyorlar:-)
39
Cevapla
Emekli
Ne zaman bu şiddet durdurulacak gerekenin yapılması için daha kaç saldırının olması gerekiyor????
56
Cevapla
Sağlıkçı
LANET OLSUN BUNU YAPANLARA ARTIK YETER .KARŞILIKMI VERELİM YANİ,YAKINDA SUÇSUZ HASTALARDA BUNLAR YÜZÜNDEN HİZMET VERECEK SAĞLIKÇI BULAMAYACAK.ARTIK BİŞEYLER YAPILSIN YETER .
47
Cevapla
Dr 1
Yorum yapmak için tıklayınız diyor. YORUMLUK BİŞEY Mİ VAR.?
35
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir