Medimagazin logo

Bu ilan yüzyılda bir gelir! MİT ilk kez doktor ve sağlık personeli için ilan yayımladı

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) ilk kez yayımladığı ilan ile doktor ve sağlık personeli alımı yapacak
Kaynak: MEDİMAGAZİN
Bu ilan yüzyılda bir gelir! MİT ilk kez doktor ve sağlık personeli için ilan yayımladı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İşte Milli İstihbarat Teşkilatınca yayımlanan ilanın detayları..

Doktor; Millî İstihbarat Teşkilâtı Başkanlığı olarak, Personelimizin her türlü sağlık ihtiyacına cevap vermek amacıyla, ileri teknoloji ve modern imkanlarla donatılmış Ankara ve İstanbul’da kurulu Sağlık Hizmetleri Merkezlerimizde birlikte çalıştığımız personelimizdir.

Başvuru yapabilmek için aşağıdaki temel şartları sağlamanız gerekmektedir: 

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak 
  • 44 yaşını doldurmamış olmak 
  • Uzmanlık alanında en az 5 yıl fiili mesleki tecrübe sahibi olmak (Diş Hekimleri ile Pratisyen Hekimlerin en az 10 yıl fiili mesleki tecrübe sahibi olması gerekmektedir.)
  • Zorunlu haller dışında mesleğine ara vermemiş olmak 
  • Türkiye’de kurulu üniversitelerin Tıp Fakültelerinin birinden mezun olmak 
  • Herhangi bir kurum ve kuruluşa karşı mecburi hizmet şartı bulunmamak 
  • Alanı ile ilgili tanı ve tedavi yaklaşımları konusunda detaylı bilgi sahibi olmak, branşıyla ilgili bilimsel gelişmeleri takip etmek, yeni yöntem teknik ve teknolojilere hâkim olmak İletişim yönü güçlü, pozitif ve ekip çalışmasına yatkın olmak 
  • Yoğun/vardiyalı/nöbetli çalışma temposuna ayak uydurabilmek 
  • Gerektiğinde saha koşullarında çalışmaya ve seyahat etmeye engeli olmamak

Uzman doktorların alanları ile ilgili olarak aşağıdaki şartları sağlaması gerekmektedir: 

Nöroloji Uzmanı: EEG ve EMG-UP raporlama ve yorumlama konusunda tecrübeli. 

İç Hastalıkları Uzmanı: Koruyucu, akut, kronik ve palyatif tıp uygulamalarında tecrübeli.

Tıbbi Biyokimya Uzmanı: Biyokimya dalında uzmanlık eğitimini tamamlamış, Temel laboratuvar kuralları ve laboratuvar ekipmanları konusunda teorik ve pratik bilgiye sahip, Laboratuvar testlerinin analiz öncesi, analizi ve sonraki aşamalarına ilişkin bilgisi olan, testlerin istenme endükasyonlarını bilen ve bu konuda klinisyene konsültan olabilen, Laboratuvar ekipmanları ve sarf malzemeleri alımı hususunda yeterli teknik bilgi ve donanıma sahip olan, en az 2 (iki) yıl laboratuvar sorumlusu olarak görev yapmış, kendi uzmanlık alanında en az 5 (beş) yıl mesleki tecrübesi olan.

Çocuk Hastalıkları Uzmanı: Çocuk sağlığı ve hastalıklarını ilgilendiren sistemlerle ilgili anatomi ve fizyoloji temel bilgilerinin yanında branşla ilişkili tüm diğer alanlarda da bilgi ve tecrübe sahibi, sistemlere yönelik öykü alma ve fizik muayene konusunda uzman, tanı koydurucu testleri ve girişimleri yapabilen, araştırılması ve yönetimi konusunda tecrübeli.

KBB Hastalıkları Uzmanı: Alanı ile ilgili tanı ve tedavi yaklaşımları konusunda deneyimli. 

Göz Hastalıkları Uzmanı: Alanı ile ilgili tanı ve tedavi yaklaşımları konusunda deneyimli. 

Klinik Mikrobiyoloji ve Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı: Alanı ile ilgili tanı ve tedavi yaklaşımları konusunda deneyimli.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı: Yüksek yoğunluklu lazer, Radyofrekans tedavisi (TECAR) vb. uygulamalar konusunda tecrübeli, Manuel terapi, nöral terapi, eklem içi ve yumuşak doku enjeksiyonları konularına hakim.

Diş Hekimi: Dolgu, kanal tedavisi, total-parsiyel protez işlemlerini aktif olarak yapabilecek, İmplant tedavisi yapabilecek bilgi ve tecrübeye sahip.

Pratisyen Hekim: Acil servis ve aile hekimliği ile ilgili tanı ve tedavi yaklaşımları konusunda deneyimli, İşyeri hekimliği sertifikası bulunan. 

Yukarıda belirtilen şartları sağlamayanların başvuruları değerlendirmeye alınmamaktadır. İşe alım aşamasında uzmanlık ve tecrübeyle ilişkili belgeler istenecek olup, Millî İstihbarat Teşkilâtı Personel Alımına ilişkin genel prosedürler yanında iş görüşmesi yapılacaktır. 

Sağlık personeli ilanı

Sağlık Personeli; Millî İstihbarat Teşkilâtı Başkanlığı olarak, Personelimizin her türlü sağlık ihtiyacına cevap vermek amacıyla, ileri teknoloji ve modern imkanlarla donatılmış Ankara ve İstanbul’da kurulu Sağlık Hizmetleri Merkezlerimizde birlikte çalıştığımız personelimizdir. 

1- Fizyoterapist 

2- Diyetisyen 

3- Biyolog 

4- Laboratuvar Teknikeri

5- Hemşire (Yoğun Bakım)

6- Hemşire (Çocuk)

7- Hemşire (GETAT)

 Başvuru yapabilmek için aşağıdaki temel şartları sağlamanız gerekmektedir:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 35 yaşını doldurmamış olmak, uzmanlık alanında en az beş yıl fiili mesleki tecrübe sahibi olmak (İlave şartlar tabloda yer almaktadır.), YÖK’e bağlı üniversitelerin belirtilen bölümlerinden mezun olmak, herhangi bir kamu kurum ve kuruluşu ile üniversitelere karşı mecburi hizmet şartı bulunmamak, zorunlu haller dışında mesleğine ara vermemiş olmak, alanı ile ilgili tanı ve tedavi yaklaşımları konusunda detaylı bilg sahibi, yöntem, teknik ve teknolojilere hâkim olmak, iletişim yönü güçlü, pozitif ve ekip çalışmasına yatkın olmak, yoğun/vardiyalı/nöbetli çalışma temposuna ayak uydurabilmek, gerektiğinde saha koşullarında çalışmaya ve seyahat etmeye engeli olmamak.

Biyolog: Üniversitelerin Biyoloji veya Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümlerinden mezun, tercihen mikroskobik incelemelere yönelik örnek hazırlığı ve veri analizi konularında deneyim sahibi,

Laboratuvar Teknikeri: Tıbbi Laboratuvar Teknikeri Önlisans programlarından mezun, tercihen mikroskobik incelemelere yönelik örnek hazırlığı ve ve analizi konularında deneyim sahibi, kimyasallar ve sarf malzemelerinin kullanımında bilgi ve deneyim sahibi 

Hemşire (Yoğun Bakım): Üniversitelerin hemşirelik lisans programlarından mezun, Yoğun Bakım alanında en az 2 yıl deneyimli, geçerliliği devam ede Yoğun Bakım sertifikasına sahip, tercihen ileri yaşam desteği eğitimi sertifikasına sahip, yüksek kalitede hasta bakımı verebilen,

Hemşire (Çocuk): Üniversitelerin hemşirelik lisans programlarından mezun, Çocuk acil servis veya çocuk yoğun bakım alanında en az 2 yıl deneyimli, tercihen çocuk ileri yaşam desteği eğitimi sertifikasına sahip, yüksek kalitede hasta bakımı verebilen, 

Hemşire (GETAT): Üniversitelerin hemşirelik lisans programlarından mezun, Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp (GETAT) alanında en az 2 yıl deneyimli, yüksek kalitede hasta bakımı verebilen, 

Yukarıda belirtilen şartları sağlamayanların başvuruları değerlendirmeye alınmamaktadır. İşe alım aşamasında uzmanlık ve tecrübeyle ilişkili belgeler istenecek olup, Millî İstihbarat Teşkilâtı Personel Alımına ilişkin genel prosedürler yanında iş görüşmesi yapılacaktır. 

Önemli Not: Özgeçmiş formunu doldurmanız, başvurunuzun kabul edildiği ve tarafınızla mutlaka iletişime geçileceği anlamına gelmemektedir. Başvuru sahipleriyle SMS, e-posta, sabit telefon veya cep telefonu aracılığıyla irtibat kurulmaktadır.

mit
milli istihbarat teskilati
doktor
saglik personeli
ilan
Yorum (4)
nevzat kulukçu
vay be. doktorlar da simitçi, taksici, milli piyangocu kılığında çalışacaklar bundan sonra.
19
Cevapla
vedat dr
yerli ve milli dr bulurlarsa alırlar
2
Cevapla
se
branş seçiminin neye göre yapıldığı ve istenilen özellikler biraz değişik geldi. operasyona gitme becerisi olan bir ftr uzman doktoru! manuel terapi, radyofrekans uygulamasının anlamı nedir? niye genel cerrah yok? gibi.
1
Cevapla
Deniz Gazel
i̇lan metnini yazan kişinin tıpla hekimlikle uzaktan yakından bir ilişkisi yok. gördüğüm en saçma hekim aranıyor ilanı
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir