Medimagazin logo

Bu devlet hastanesinde sıra yok!

Yaklaşık 4 ay önce Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin boşalttığı binaya taşınan Adana Devlet Hastanesi, tarihinin en ferah hizmet dönemini yaşıyor. Hastalar, devlet hastanesinde sıra beklemeden tedavilerini olmanın rahatlığını yaşıyor.
Bu devlet hastanesinde sıra yok!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Merkez Yüreğir ilçesinde, Seyhan Nehri kıyısında 2 asırdır hizmet veren Adana Devlet Hastanesi, taşındığı Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi binasında hasta bekliyor. Bütün branşlarda hizmet verilen hastane, henüz yeterli hasta gelmemesi sebebiyle en sakin hizmet dönemini yaşıyor.


Hastane Yöneticisi Dr. Mehmet Yağcı, 4 ay önce hastaneyi taşıdıklarını ancak en yakınlarının bile yeni binada hizmete başladıklarını bilmediğini söyledi. Vatandaşın haberi olmadığı için gelen hasta sayısının kapasitenin altında seyrettiğini belirten Yağcı, bu sebeple hastaların sıra beklemeden tedavilerini olduğunu, iş ve işlemlerini yaptırdığını söyledi. Hastanenin günlük hasta kapasitesinin 4 bin hasta olduğunu belirten Yağcı, halen gelen hasta sayısının 2 bin 500 civarında olduğunu kaydetti. Yağcı, “Hastanemiz her branşta ferah bir ortamda sıra beklemeden hastalarına hizmet sunmaktadır” dedi.


Dr. Yağcı, Adana Devlet Hastanesi taşındıktan sonra Yüreğir’deki hasta yoğunluğunun büyük oranda Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaydığı, günlük 8 bin hasta sayısı ile kapasitenin de üzerine çıkıldığına dikkat çekti.

bu
devlet
hastanesinde
sıra
yok!
Yorum (2)
Frankie Bellevan
hastaneyi torosların eteklerine yapsalardı her yönden daha da rahat ederlerdi?
0
Cevapla
Malatyalı bir vatandaş
Böyle bir hastanenin aynısını Malatyamıza yaptılar.Halk perişan oldu.Hastane malatya şehir stadından bile daha büyük.Vatandaş hastaneye giderken üst geçidi bile olmayan şehirler arası ana karayolunu kulanıyor.Bebek arabalı anneler bile.Hastaneye gelenler hastane içinde kayıp.Hiçbir tarafı bulmak mümkün değil.Gidenler avare avare ortalıkta hastane içinde dolaşıyorlar.Sabah erkenden gelen akşama kadar çıkamıyor.Hastaneden çıkan da işini bitiremeden çıkıyor.Zavallı hastanede çalışanlar hastane rehberleri bile hastaneyi bilmiyorlar. Hastaneye giden hastalar daha da kötülenip evlerine dönüyorlar.Oysa eski hastanemiz bundan çok daha iyiydi.Halkda memnundu.Eski hastanenin bulunduğu yerdeki vatandaşlarımızda Özel hastanelere peşkeş çekildiler.Yöneticiler başhekim çok rahat.Başbakan bunlara kızdığı için hastanenin açılışını yapmadı.Halbuki hastaneyi açmak için gelmişti.Malatya halkına hizmet etmeyen malatya belediyesi Başbakanımız gelmeden önce başbakanımıza yaranmak için günlerce Başbakanımızın geçeceği yolları yıkadı.Ama diğer bütün yollar berbat malatyada.Başbakanımızın göreceği parklara parasını malatyalıların ödeyeceği hazır çimler dikildi.Şimdi hepsi yine bakımsız.Bunlar bu şekilde davranarak Başbakanımızı kandıracaklarını düşünüyorlar.Kendilerini çok akıllı olarak görüyorlar.Söylediklerim araştırılırsa bütün malatyalı hemşerilerimin bana hak vereceği görülecektir.Malatyadaki sağlık rezaletlerini durdurmak,hesap sormak Sağlık Bakanlığının boynunun borcudur.Hesap sorulmazsa AK Partiye verdiğimiz oylar haram olsun.Yoksa seçimlerde malatya halkı bunun hesabını soracaktır. Malatyalılar aptal değildir.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir