Medimagazin logo

<b>Tam Günde son durum: askeri hekimler de kapsama alanına girebilir</b>

Tam Gün Yasasında üniversite öğretim üyeleriyle ilgili madde düzenlemesi tamamlandı. Sıra, askeri hekimlerin kapsama alınmasında. Genelkurmay Başkanlığıyla görüşmeyi planlayan Sağlık Bakanlığı, olumlu yanıt alınacağını düşünüyor
<b>Tam Günde son durum: askeri hekimler de kapsama alanına girebilir</b>
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Tam Gün Yasasında üniversite öğretim üyeleriyle ilgili madde düzenlemesi tamamlandı. Sıra, askeri hekimlerin kapsama alınmasında. Genelkurmay Başkanlığıyla görüşmeyi planlayan Sağlık Bakanlığı, olumlu yanıt alınacağını düşünüyor.

Fatma Ergüzeloğlu-Ankara-Medimagazin

Sağlık Bakanlığı Müsteşar V. Prof. Dr. Nihat Tosun, tam günle ilgili çalışmaların sonuna gelindiğini ve seçimlerin ardından yasanın TBMM’de görüşüleceğini söyledi. YÖK’ün çalışmalarını tamamladığını ve üniversitelerle ilgili maddenin düzenlendiğini belirten Tosun, askeri hekimlerin de yasa kapsamına alınması yönünde görüşmelerde bulunacaklarını bildirdi.

Tosun şunları kaydetti:
Askeri hekimlerin yasa kapsamında değerlendirilmesini istiyoruz. Özellikle genç askeri hekimler durumdan çok mustarip; bu konuda onlardan çok mail alıyoruz. Yaşı daha ileri askerlerin kendi muayenehaneleri var ama genç hekimler tam gün yasasına dahil olmak istiyor. Çünkü memur maaşı alıyorlar. Bakan Bey, Genelkurmay Başkanıyla konuyu görüşecek. Bu kez sıcak bakabileceklerini umuyoruz.

<b>tam
günde
son
durum:
askeri
hekimler
de
kapsama
alanına
girebilir</b>
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir