Medimagazin logo

Bölge tabip odaları Mardin'de toplandı

Türk Tabipler Birliği (TTB) Merkez Konseyi Başkanı Dr. Eriş Bilaloğlu, Türkiye'nin sağlıklı bir ortamda seçime gitmediğini ifade etti.
Bölge tabip odaları Mardin'de toplandı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Dr. Bilaloğlu, Mardin Eczacılar Odası Toplantı Salonunda, düzenlenen Bölge Tabip Odaları Toplantısı'nın ardından düzenlediği basın toplantısında, 12 Haziranda yapılacak seçimlerle ilgili, hem bölgeyi, hem de Türkiye'yi etkileyen gelişmeler nedeniyle bir araya geldiklerini söyledi.

Her ne kadar seçime kısa bir süre kalmış olsa da, duyarlı bir yaklaşımın herkes tarafından gösterilmesi gerektiğini düşündüklerini belirten Dr. Bilaloğlu, "Ne yazık ki, Türkiye sağlıklı bir ortamda seçimlere gitmiyor" diye konuştu.

Daha sonra Bölge Tabip Odaları adına hazırlanan basın açıklamasını Mardin Tabip Odası Başkanı Dr. Salih Karaboğa okudu.

Karaboğa, Kürt sorununun Demokratik ve Barışçıl çözümü yerine, sürekli denenen ve çözüm üretmekten uzak olan militarist yaklaşımların ısrarla sürdürüldüğünü belirtti.

Seçimlere, antidemokratik yasalarla gidildiğini anlatan Dr. Karaboğa, "Seçimin barış ve demokratik bir ortamda geçmesi için, başta siyasi iktidar ve devlet erkleri olmak üzere, herkesi ve her kesimi sorumlu ve sağduyulu olmaya davet ediyoruz. Askeri ve siyasi operasyonlar derhal durdurulmalı, her türlü insan hakkı ihlaline ve şiddete son verilmelidir. Aksi takdirde kaybeden Türkiye toplumu, demokrasisi ve barışı olacaktır" dedi.
 

bölge
tabip
odaları
mardin'de
toplandı
Yorum (2)
adnan adıgüzel
TTB her konuda bir fikir sahibi ama nedense iş hekimlere gelince tek sahip olduğu şey ne kadar para toplayacağı yahu Allah aşkına siyast yapacaksanız parti kurunda sizde rahat edin hekimlerde rahat etsin sanki tüm hekimleri temsil ediyormuş gibi TTB adını kullanarak açıklama yapmaktan vazgeçin...
0
Cevapla
M.H.
TTB ni de hırpalamak moda oldu. Adamlar ne yapsın yahu ! 2 kez genel grev yaptılar anadoluda katılım fısss...doktorların işi gücü performans artırmakta, arabamı nasıl değiştiririm,daha büyük ev nasıl alabilirim, vs. günü kurtarmak derdinde.Gelecek hekim camiası için çok büyük tehlikelerle dolu, kimsenim umurunda değil, Sonrada TTB yi eleştir.Lütfen biraz insaf !
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir