Medimagazin logo

Bodrum'da son 4 ayda 12 doktor istifa etti

Bodrum'da KBB, Göğüs Hastalıkları, Cildiye, Psikiyatri polikliniklerine randevu verilemediğini ifade eden CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan, "Son 4 ayda 12 doktorumuz geçim sıkıntısından kaynaklı olarak istifa etmiştir" dedi
Kaynak: Sözcü - Yaşar Anter
Bodrum'da son 4 ayda 12 doktor istifa etti
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Muğla'nın Bodrum ilçesindeki Bodrum Devlet Hastanesi'nin önünde açıklama yapan CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan, hastanenin bir türlü hizmete açılmamasına tepki gösterdi.

“Son 4 ayda 12 doktor istifa etti”

Sözcü'den Yaşar Anter'in haberine göre, Karahan açıklamasında “Bodrum Devlet Hastanesi şu anda Bodrum halkına hizmet verememektedir. Şu anda KBB, Göğüs Hastalıkları, Cildiye, Psikiyatri polikliniklerine randevu verilememektedir.  Son 4 ayda 12 doktorumuz geçim sıkıntısından kaynaklı olarak istifa etmiştir” diye konuştu.

“Bodrum halkının sağlığı kaderine terk edildi”

Uzun zamandır ilçede artan kiralarla birlikte devletin bütün kurumlarında çalışanlar için lojman ihtiyacının çok belirgin şekilde ortaya çıkmasına rağmen önlem alınmadığını belirten Karahan, “Bu yeterli olmamakla birlikte kolluk kuvvetleri ve adliye personelleri için lojman bulunmaktadır, ancak oda yetersizdir.

Doktorlarımız ve sağlık çalışanlarımız için bizim bildiğimiz ne lojman nede ihtiyacı karşılayacak bir çalışma bulunmamaktadır. Yani Bodrum halkının sağlığı kaderine terk edilmiş durumdadır. Çok ivedi olarak bu konuda çözüm üretilmezse yeni devlet hastanesine 3-5 idari personelle göstermelik olarak açmanın hiçbir anlamı yoktur. Bütün kamu personeli için lojman acil ihtiyaçtır. Geçici günü birlik yapılan çalışmalarda çözüm değildir” ifadelerini kullandı.

“Çözüm üretmek ilgili bakanlıkların görevidir”

Karahan “Devletimizde bu konuyla ilgili arsalarda kaynakta mevcuttur. Yeter ki önceliğe alınsın. Sorunun ciddiyetini anlamak ve çözüm üretmek ilgili bakanlıkların görevidir. Biz yerel ve siyasi kadrolar üretilecek çözümlere her zaman katkı koymaya hazırız. Yeter ki mağdur kamu çalışanları mutlu olsun, görevlerini yaparken ayın sonunu nasıl getiririz diye düşünmesin.

Arsa ve kaynak bulamıyorsanız yeni yapılan hapishaneyi Bodrum halkına devredin. En kısa sürede restore edip, kamu lojmanı olarak kamu çalışanlarının emrine sunarız” dedi.

6 yılda bitirilemedi

Karahan, Bodrum'un Bitez Mahallesi'nde  yapımına 2016 yılında başlanan ancak yapımcı firmanın inşaatı yarım bırakıp gitmesinin ardından 2,5 yıl atıl vaziyette kaldıktan sonra 2020 yılının Mayıs ayında tekrar ihalesi yapılan Yeni Devlet Hastanesi'nin hala hizmete girmediğini belirtti.

 

bodrum
doktor
istifa
bodrum devlet hastanesi
Yorum (5)
Onur duman
daha cok eder 750 dolar etmiyor maastrndyol kurye olcaz
33
Cevapla
sağlıkçı
marmaristede durum aynı, kiralar çok yüksek, döner yok, berbat durumdayız, kira verince 4-5 bin lira ile bir ay geçirmeye çalışıyoruz, sandıkta inşallah hak ettiniğinizi bulursunuz..
44
Cevapla
uzman hekim
@sağlıkçı aman ha çektiklerimizi halka söyleyip iktidarın oyunun azalacağını düşünmeyin ,halk hekimlerin ve diğer beyaz yakalıların düşürüldüğü bu duruma seviniyorlar ve daha da zevkle oy verirler.
33
Cevapla
M.Uyar
fethiye ve alanya'da da durum aynı. son 6 ay i̇çeri̇si̇nde en az 6 doktor fethi̇ye'den tayi̇n i̇stedi̇. aldiklari maaş ki̇ralarini karşilamaya yetmi̇yor. ev ki̇ralari 8000 tl'den başliyor. maaşin çoğu ki̇ra ve ulaşima gi̇di̇yor.
30
Cevapla
cerrah
sağlıkta dönüşüm süreci artık tamamlandı sanırım, can güvenliği olmayan karnı doymayan her yerde horlanan doktorlar.
25
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir