Medimagazin logo

Bitlis Devlet Hastanesi Yöneticisi Kafadar: Her türlü tıbbi kapasiteye sahibiz

Bitlis Devlet Hastanesi Yöneticisi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Tolga Kafadar, her türlü ameliyatı yapabilecek tıbbi kapasiteye ulaştıklarını artık il dışına sevk edilen hastaların yollarda hayatını kaybettiği dönemin sona erdiğini söyledi.
 Bitlis Devlet Hastanesi Yöneticisi Kafadar: Her türlü tıbbi kapasiteye sahibiz
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

BİTLİS- Kafadar, " Hiç kimse bir ameliyat ya da değişik bir hastalık için başka yere gönderilip yolda ölmeyi hak etmiyor. Her vakaya Bitlis’te müdahale etmek için elimizden gelen her şeyi ortaya koymaya çalışacağız."dedi.

    Bitlis Devlet Hastanesi'nin yakın çevrede bir çekim merkezi haline dönüşmeye başladığını anlatan Kafadar, hastaneyi daha modern ve daha işlevsel hale getireceklerini belirtti. Bu amaçla mevcut ikinci kademe yoğun bakım ünitesini üçüncü kademe yoğun bakım seviyesine çıkarmayı ve yeni doğan yoğun bakım ünitesini açarak, hasta nakillerini minimuma indirmeyi planladıklarını anlatan Kafadar, "Bitlis insanının pek çok sevdiğini ve yakınını,çevre illere nakli sırasında kaybettiği o acı hikâyeleri tamamen ortadan kaldırmak hedeflerimiz arasında yer almaktadır. Hastanemiz bu gün pek çok branşta,en zor ameliyatların yapılabildiği,görüntüleme ve lâboratuvar hizmetleri ile hastalarımızın başka merkezlere gitmesini gerektirmeyen donanım ve tıbbı kadroya sahiptir. Yoğun bakım ünitemizin varlığı,en temel anlamda hasta nakillerinin azalmasına ve de daha farklı alanlarda,daha ileri ameliyatların yapılabilmesine olanak sağlamaktadır." diye konuştu.

    Kafadar, doğru tanı koymasında en çok ihtiyaç duyulan görüntüleme sistemleri ve lâboratuvar hizmetlerinin iyileştirileceğini vurguladı. Kafadar, "Sağlık hizmeti elbette ki yalnızca donanım sağlama ve poliklinik hizmeti değildir. İnsan odaklı olan sağlık hizmeti, profesyonelce yapılması gerekliliğinin yanında insanın duygularını katmasını gerektiren şefkat ve fedakârlık isteyen bir iştir. Güler yüzün ve şefkatin tedavinin ayrılmaz bir parçası olduğunun farkındalığı içinde çalışan tüm hekim arkadaşlarımız ve hastane personellerimiz, yaşadıkları ve yaşayabilecekleri olumsuzluklara rağmen bu işi en iyi şekilde yerine getirmeye çalışmaktadır." şeklinde konuştu.

bitlis devlet hastanesi
Yorum (2)
vatandaş
Bitlis te hastanede çok güzel ameliyatlar yapılıyor.çok iyi doktorlar var her branşta..Allah hepsinden razıolsun yöneticilerde çok iyi
0
Cevapla
Dr.Serkan
Sayın Hastane Yöneticim, Tolga Bey başta olmak üzere tüm sağlıkçı arkadaşlara, mecburi hizmeti için Bitlis 'e gelip 30 gün boyunca hem icap hem mesai görevlerini eksiksiz can siperhane yerine getiren meslektaşlarıma, tüm sağlık çalışanlarına kar yağışının yoğun olduğu şu günlerde Allah güç ve kudretinizi artırsın.Görevinizde başarılarınızın devamı sağlasın inşallah.Bu başarıya hem sizin hem orada yaşayan o nezih temiz memuruna sahip çıkan halkımız fazlasıyla haketmektedir.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir