Medimagazin logo

'Bıçak parası' alan doktora 6 ay hapis

Antalya'da ameliyat ettiği hastasının eşinden 500 lira 'bıçak parası' aldığı öne sürülen doktor İ. A.'ya 'görevi kötüye kullanmak'tan 6 ay hapis cezası verildi.
Kaynak: SABAH
'Bıçak parası' alan doktora 6 ay hapis
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 2 yıl önce muayene edilen Selma Aydoğar'a anjiyo yapılmasına karar verildi. 19 Mart 2009'da, Dr. İ. A. tarafından yapılan operasyonun ardından Doğan Aydoğar polise gitti. Aydoğar, eşinin ameliyatını gerçekleştiren doktorun para istediğini söyledi. Seri numarası alınan paralarla muayenehaneye giden Aydoğar, iddiaya göre paraları İ. A.'ya verdi. Düzenlenen baskında, paralar doktorun ofisinde bulundu. Mahkeme tarafından 6 ay hapisle cezalandırılan İ. A.'nın cezası iyi halden 5 aya indirilip, 5 yıl süreyle ertelendi.

'bıçak
parası'
alan
doktora
6
ay
hapis
Yorum (4)
ahmet solmaz
bence bu üniversite hastanelerinde ofiste muayane edilip üniversitede ameliyat yapılan hastların hepsinden para alınıyor.denetim olmadığı için bizim halkımızda maalesef bunun farkında olmadığı için bu çark devam ediyor.!!!
0
Cevapla
Alp tural
Ozellikle cerrrahi branslarda bu cok yaygin, istanbuldaki universite hastaneleri sirf hocalarin hasta kotardigi ve komplikasyonlarinin temizlendigi yer haline geldi,
0
Cevapla
em
Hekimlere hakettikleri ücret verilince bu ortadan kalkar.Bu kadar basit
0
Cevapla
murat kal
iyi bundan sonra doktor 500 tl para istedi diye hayıflanan zihniyet bundan sonrA özel hastane patronlarına sığırını sıpasını satıp değilde evini +arabasını+yatını katını satıp 100 binlerce tl parasını gönül rahatlığı ile versin...yada kişi başına yıllıkbinlerce tl saglık sigortası yaptırsın hadi kolay gelsin...
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir