Medimagazin logo

Beslenme önerileriyle bilinen Prof. Dr. Yavuz Yörükoğlu 69 yaşında hayatını kaybetti

Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Yavuz Yörükoğlu 69 yaşında hayatını kaybetti.
Kaynak: ntv.com.tr
Beslenme önerileriyle bilinen Prof. Dr. Yavuz Yörükoğlu 69 yaşında hayatını kaybetti
Prof. Dr. Yavuz Yörükoğlu
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Aralıklı oruç ve doğal beslenme önerileriyle tanınan Kalp Damar Cerrahı Prof. Dr. Yavuz Yörükoğlu 69 yaşında hayatını kaybetti.

Yörükoğlu'nun vefat haberi şu şekilde duyuruldu:

"Sayın hocamız Prof. Dr. Yavuz Yörükoğlu'nun vefatını derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz.

Türkiye'nin yetiştirdiği en değerli hekimlerden biri olan hocamız tıp bilimine olan katkıları ve toplum sağlığı adına yaptığı çalışmalarıyla hatırası daima kalbimizde yaşayacak. Yörükoğlu Ailesine ve sevenlerine sabırlar diliyoruz.

Başımız sağ olsun..."

Aralıklı oruç ve doğal beslenme önerileriyle bilinen Prof. Dr. Yavuz Yörükoğlu hayatını kaybetti - 1

 

Prof. Dr. Yavuz Yörükoğlu kimdir?

1955 yılında Ankara’da doğdu. Ülkemizin ünlü bilim adamlarından, Çocuk Psikiyatrisi Uzmanı rahmetli Prof. Dr. Atalay Yörükoğlu’nun oğludur. Çocukluk yılları ve ilkokulun ilk 3 senesi ABD’de geçti. İlkokul, ortaokul ve liseyi TED Ankara Koleji’nde okuyarak bitirdi.

1979 yılında İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Uzmanlık eğitimini Hacettepe Üniversitesi Kalp-Damar Cerrahisi Bölümü’nde tamamladı. Vatani görevini tamamladıktan sonra 1 yıl İngiltere’de Cambridge Üniversitesi, Papworth Hospital’da, 2 yıl da Londra St. Thomas Hastanesi’nde çalıştı. Yurda dönüşünde SSK Ankara Hastanesi’nde şef muavini ve şef olarak çalıştı. 1984 yılında Doçent oldu. SSK Etlik İhtisas Hastanesi’nde kurucu Başhekim olarak görev aldı. 1998 yılında ABD Alabama Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde misafir öğretim üyesi olarak çalıştı.

Yurda dönüşünde mesleğine özel sektörde devam etti. 2005 yılında Ankara Ufuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp Damar Cerrahisi ABD kurucu kadrosunda yer aldı, 2006 yılında Profesör oldu, 7 yıl bu üniversitede öğretim üyesi olarak görev aldı. 

Prof. Yörükoğlu’nun 60’ın üzerinde yayınlanmış bilimsel çalışması bulunmaktadır.

prof dr yavuz yorukoglu
doktor
beslenme
aralikli oruc
Yorum (2)
Yorumsuz
tıp hayatı uzatmaz sadece kaliteli kılar, o da doktoruna denk gelirsen.
1
Cevapla
Dr. Emekli
allah rahmet eylesin. son 1 haftada diyet ve beslenme konusunda ünlü 2 doktor her ikisi de 69 yaşında öldü.!!!. anne ve babam 89 yaşında hiç bir öneriye de uymuyor egzersiz yapmıyor. güneşlenmiyorlar. 94 yaşından önce ölen kardeşleri olmadı. bence önce genetik diyet.
3
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir