Medimagazin logo

Batman Bölge Hastanesi'ne kalp damar cerrahi merkezi kuruluyor

AK Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir, Batman’da uzun zamandır eksikliği hissedilen Kalp Damar Cerrahi Merkezi'nin kurulacağı müjdesini verdi.
Batman Bölge Hastanesi'ne kalp damar cerrahi merkezi kuruluyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Sağlık Bakanlığı nezdinde yürütülen çalışmalar ile KVC Merkezi’nin bakanlık oluru ile oluşturulan 'KVC Bilimsel Komisyonu'nun 18 Ekim 2011 tarihinde gerçekleştirdiği toplantısında, Batman Bölge Hastanesi bünyesinde İstanbul Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi Koordinatörlüğünde kalp damar cerrahi merkezi kurulmasına karar verildiğini bildirdi. Özdemir bunun, Batman için oldukça önemli bir gelişme olduğunu söyledi.


Özdemir, KVC Merkezinin kurulması ve bu merkezde ihtiyaç duyulan personel ile bunların eğitimlerinin, Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile birlikte yürütüleceğini anlattı. Batman’da yıllardır böyle bir merkezin eksikliğinin gündemde olduğunu hatırlatan Özdemir, Sağlık Bakanlığı bünyesinde gerçekleştirilen temaslar neticesinde Batman Bölge Hastanesi’ne Kalp Damar Cerrahisi Merkezinin kazandırılmasının mutluluğunu yaşadığını söyledi. Bu merkezin Batman’ın ihtiyacını büyük oranda karşılaşacağını dile getiren Özdemir, KVC Merkezinin Batman’a hayırlı olmasını dilediğini bildirdi.

batman
bölge
hastanesi'ne
kalp
damar
cerrahi
merkezi
kuruluyor
Yorum (4)
Osman D
Sayın milletvekilinin ve yetkililerin şevkini kırmak istemem. Ancak şu anki hekim seçme özgürlüğünün getirdiği başıboş düzen içerisinde özel hastaneler çevredeki kardiyologlara, hatta 112 acil ambulans personeline bile rüşvet dağıtarak kalp hastalarını kendilerine çekiyorlar. Bu durumda Sağlık Bakanlığı Kalp Merkezleri ise ya çok riskli ameliyatlarla uğraşmak zorunda kalıyor, ya da sinek avlıyorlar. Kaldı ki Batman gibi klinik şefliğinin de olmadığı bir yerde bu işin yürümesi daha da zor. Korkarım ki onca yatırım atıl kalacak. Ben o nedenle boşuna uğraşmayın derim. Saygılarımla.
0
Cevapla
ahmet ekumit
Umarim malatyaya da kurarlar engel olanlarin uzerine giderler.Yeter artik malatyanin ihtiyaci var bunu gormezden gelemezsiniz
0
Cevapla
Frankie Bellevan
Malatya'ya eşi benzeri olmayan "Radar Üssü" kuruluyor ya,bırakın da diğer yatırımlardan da bölgenin diğer illeri faydalansın.Hep bana,hep bana olmaz.
0
Cevapla
Bedrettin alyamaç
Batmanda Başhekimlik yapmış bir ağabeyiniz olarak gurur duydum
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir