Medimagazin logo

Başörtülü hastaya hakaret ettiği öne sürülen doktor istifa etti

İzmir'in Torbalı ilçesindeki özel bir tıp merkezinde, başörtülü hastasına hakaret ettiği öne sürülen Opr. Dr. Ökkeş Özcan istifa etti.
Başörtülü hastaya hakaret ettiği öne sürülen doktor istifa etti
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

 

Bununla ilgili yazılı açıklamada Özcan'ın, şahsı ve kurumun yıpranmaması açısından istifaya karar verdiği belirtildi. Bununla ilgili haber, Zaman Gazetesi'nin 14 Nisan 2011 tarihli nüshasında, "Başörtülü hasta: Doktora 'hocam' dediğim için hakaret etti" başlığıyla yayımlanmıştı.
 
Özel Torbalı Tıp Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamada şunlar kaydedildi: "Kurumumuz, 20 yıllık bir geçmişe sahip olup 10 binlerce hastayı tıbbi ve ahlâki değerlere bağlı kalarak, toplumsal vicdandan sapmadan muayene ve tedavi etmiştir. Kurum içinde de bugüne kadar var olan yüzlerce çalışanıyla başı açık veya başı kapalı gibi kişi hak ve özgürlüklerine ait alanlara ilişkin ayrımlar yapılmamış ve bu uyumla bugüne kadar var olmuştur. Günümüzde de her gün yüzlerce kişi kurumumuza başvurmakta, aynı hassasiyetle kabulü sağlanmakta ve memnun ayrılmaları için azami çaba sarf edilmektedir. Başlatmış olduğumuz kurum içi soruşturma, İzmir İl Sağlık Müdürlüğü'ne verildiği söylenen dilekçeyle İzmir Tabip Odası'nın muhtemelen yürüteceği soruşturma sonuçları beklenmeden kesin kanaate varılıp bu haberlerin yayımlanması ve bütün kuruma mal ederek yıpratılması, tarafımızdan derin üzüntüyle karşılanmıştır. Süreç henüz devam ederken Opr. Dr. Ökkeş Özcan, 35 yıllık meslek hayatında Hipokrat yeminine bağlı kalarak, etik ilkelerden ödün vermeden ve özellikle insanlar arasında hiçbir ayrım gözetmeden çalıştığını, 8 Nisan 2011 tarihinde Elif Özkan isimli hastanın muayenesi sırasında geçen konuşmaların tamamen yanlış anlamalar zincirinin sonucu olarak basına yansımasıyla çıkan tablodan büyük üzüntü duyduğunu bildirip şahsının ve kurumun yıpranmaması açısından 15 Nisan 2011 tarihinde istifa için başvuru yapmış ve istifası tarafımızdan kabul edilmiştir."
başörtülü
hastaya
hakaret
ettiği
öne
sürülen
doktor
istifa
etti
Yorum (18)
t.m.
Birinci sınıf kişiler birinci sınıf kişilerle muhatap olarak,ikinci sınıf kişiler ise beşinci sınıf kişilerle muhatap olarak hayatını geçirir.
0
Cevapla
tıp doktoru
Medya doktor hakkında olumsuz haberleri olay tam açığa kavuşmadan hemen yayınlıyor. Burada hekim arkadaşımız olay yanlış anlamadan ibaret demiş. Doğru ya da yanlış ama Zaman gazetesi nasıl bu kişiyi toplum önüne hemen atıyor.
0
Cevapla
fırat barboros
bu bayan baş örtülü olmasaydı mevzu bu kadar uzayacakmıydı. haberin başlıgında bile bas ortulu bayana hakaret ettigi icin diye soz ediliyor. diyelim ki bası acık bayan olsaydı haber baslıgı bu mu olacaktı. ' doktor bası acık bayana hakaret ettikten sonra gorevinden istifa etti' ne kadar sacma baslıgı koyan arkadasımızın ne amacla bu baslıgı attıgını cok merak ediyorum.
0
Cevapla
ahmet
Aynı Zaman gazetesi doktorlara saldırı olduğunda neden hiç haber yapmaz da böyle sonucu kesinleşmemiş iddiaların peşinden sonuna kadar koşar.
0
Cevapla
cemil
e o zaman bu tıp merkezinin yöneticileri neden hekiminin arkasında durmamışda istifasını kabul etmiş.bu ilkesizlik değilmidir.açıklmanın başı ve sonu tezat dolu.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir