Medimagazin logo

Başhekimlere de performans geliri uygulanacak

AK Parti, sağlık çalışanlarının özlük haklarının iyileştirecek düzenlemeyi Meclis Başkanlığı'na sundu. Teklifle başhekim, başhekim yardımcısı, başhemşire gibi idari görevlerde bulunan personelin hak kayıpları giderilecek.
Kaynak: Yeni Şafak - Uğur Duyan
Başhekimlere de performans geliri uygulanacak
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Yeni Şafak'tan Uğur Duyan'ın haberine göre, teklifle başhekim, başhekim yardımcısı, başhemşire gibi idari görevlerde bulunan personelin hak kayıpları giderilecek.

Sağlık çalışanları arasında performans dengesi hak kaybı olmadan sağlanacak. Mesleğini serbest şekilde icra eden diş tabiplerinin ağız ve diş sağlığı muayenelerinde çalıştırılmak üzere bir hekimle sınırlı olacak şekilde diş tabibi istihdam edebilecek.

Acil tıp ana dal uzmanlarına yoğun bakım yan dal ile çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanlarına sosyal pediatri yan dal uzmanlık yapabilme imkânı sağlanacak İlaç sektöründeki müteşebbislerin taşıması gereken koşullar Sağlık Bakanlığınca belirlenecek.

 

bashekim
idari gorev
hak kayiplari
performans geliri
Yorum (9)
Yorumsuz
sizin kibir dediğiniz; temeli olan,hakedilmiş bir özgüvendir. tarif edilemeyecek bir sabırdır. yorulmak bilmemektir.sana tehdit uzatan hastaya, seni beğenmeyen siyasilere ,giderlerse gitsinler diyenlere hayatlarını sunmaktır. alışılmadık bir hoşgörüdür.
7
Cevapla
espies
hasta bakmıyorlar, hasta yakını ile görüşmüyorlar.. kısacası vatandaşla uğraşmıyorlar. haksız bir düzenleme..
28
Cevapla
Port
başhekim ne perfarmansi var aldıkları maaş bir doktorun maaşının 3 katı şu an.nedir yani imza mi atmiyorlar akceli işlere de memnun etmeye çalışıyorsunuz.
35
Cevapla
Deli Dumrul
daha çok çay çorba gaaave içip candy crush oynamak için herhalde.....................
26
Cevapla
Mukremin
ek gösterge iyileştirmesi, emekli çalışan hekimlerden kesintinin kaldırılması sözü ne oldu acaba?
17
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir