Medimagazin logo

Başbaşkan Erdoğan: Doktorlara şiddet uygulayanlara tavrımızı net koymalıyız

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, sağlık görevlilerine yapılan saldırıların insani olmadığını belirtti. Şifa dağıtan ellere saldırı düzenlenmesinin affedilir bir yanının olmadığını söyleyen Erdoğan, "Hastalık bizim içindir. Her hastaneye giden sağlıklı çıkacak diye bir kural yoktur. Doktor elinden geleni yapar, netice Allah’tandır.” ifadelerini kullandı.
Başbaşkan Erdoğan: Doktorlara şiddet uygulayanlara tavrımızı net koymalıyız
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İSTANBUL-Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 486 araçlık ambulans filosunun hizmete alım töreni için Beylikdüzü’ne geldi. TÜYAP fuar alanının yanındaki otoparkta gerçekleşen törene Başbakan Erdoğan’ın yanı sıra; Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ ve diğer yetkililer katıldı.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterisi altında tören alanına gelen Başbakan Erdoğan, vatandaşlara hitap etti. Erdoğan burada yaptığı konuşmada, sağlık görevlilerine yapılan saldırılara değindi. Saldırıları kınayan Erdoğan, “Zaman zaman bazı hastanelerimizde bazı sağlık kuruluşlarımızda gerek doktorlarımıza gerek hemşirelerimize gerek sağlık görevlilerimize karşı yapılan insanı olmayan saldırılar ve vahşet sebebiyle özellikle kınamamı ifade etmek istiyorum. Zira doktorlarımız hemşirelerimiz sağlık görevlilerimiz onlar her zaman her yerde hastalarımız ve yaralılarımız için hep şifa dağıtmaya çalışırken o şifa dağıtacak ellere yumruk sıkılırsa, bıçak silah sıkılırsa bunun affedilir yanı yoktur. Milletçe bu tür yaklaşım içinde olanlara tavrımızı çok açık net koymalıyız. Hastalık bizim içindir. Her hastaneye giden sağlıklı çıkacak diye bir kural yoktur. Doktor elinden geleni yapar, netice Allah’tandır.” ifadelerini kullandı.

Türkiye’de halkın büyük zorluklar yaşadığına dikkat çeken Erdoğan, “Milletçe her alanda çok büyük zorluklar yaşadık. Doktorlarımıza yapılan bu saldırıları görmemezlikten gelmek mümkün değil. Vazife şehitlerine Allah’tan rahmet diliyorum.20 yaşın altında olan gençlerimiz Türkiye’nin nereden nereye geldiğini belki görmediler, yaşamadılar, 20 yaşın üzerindeki vatandaşlarımız Türkiye’nin nasıl değiştiğini hangi badireleri atlatıp bugünlere geldiğini çok net olarak görüyor ve biliyor. Türkiye’de sağlık hizmetleri alanında çok büyük ilerlemeler kaydetti. Türkiye 10 yılda sağlık alanında öyle bir atılım gerçekleştirdi ki dünya bu atılımı hayranlıkla izliyor ve bu ülkeyi örnek alıyor.” ifadelerini kullandı.

başbakandan
flash
açıklama:
doktorlara
yapılan
şiddeti
kınıyorum
Yorum (48)
A.K.
Sayın başbakanımızdan olumlu bir söz çıktı nihayet.Neyse,geç oldu ama oldu.
0
Cevapla
Dr.Cevdett
Başbakanımız eski sağlık bakanına bu durumu nasıl bu noktaya getirdiğini herhalde sorar.Demek ki eski bakan başbakanıda manipüle ediyormuş.İşte bakan farkı.
0
Cevapla
Vedat
Teşekkür ederiz. İlk kez oluyorn sanırım bu açıklama, yıllardır beklemiştik. Ama hastaneye moral ziyaretine de giderseniz biraz daha inandırıcı, daha etkili olur..
0
Cevapla
dr who
senelerden beri sadece bunu duymak istiyorduk..
0
Cevapla
cemal
vayyy baba senden bu sözleri duymak güzel oldu be...
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir