Medimagazin logo

Bakanlık teşkilat kanununa son şeklini verdi

Bakanlıkların değişmesiyle başlayan devlette yeniden yapılanma tüm hızıyla sürüyor. Sağlık Bakanlığı, Başbakanlığa sunmak üzere reform taslağına son şeklini verdi.
Kaynak: STAR
Bakanlık teşkilat kanununa son şeklini verdi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Kanun Hükmünde Kararname ile çıkacak olan karar Temel Sağlık, Tedavi ve Personel Genel Müdürlükleri, Refik Saydam Hıfzısıhha Merkezi kaldırılması, Türkiye Halk Sağlığı, Türkiye İlaç ve Tıbbi Ürünler, Türkiye Kamu Hastane Birlikleri, Türkiye Sağlık Hizmetleri Kurumlarının kurulmasını öngörüyor.

Teşkilatlanma yasasına göre Devlet Hastaneleri Kurumu kurulacak. Bu kuruma bağlı devlet hastane birlikleri olacak. Hastanelertek çatı altında toplanarak kamu kaynaklarını verimsiz kullanımıengellenecek. Türkiye Devlet Hastaneleri Kurumuna bağlı hastanelerde başhekimlik kaldırılarak bu hastanelerin mali ve idari tüm yetkilerini Hastane Birliği üstlenecek. Hasta ve çalışan memnuniyeti değerlendirilmeye tabi tutulacak. Sağlıkta yapılan yolsuzlukları ortaya çıkaran Teftiş Kurulu Başkanlığı Rehberlik ve Denetim Başkanlığı olarak değiştirilecek. Bu değişiklik sonucunda müfettişler müşavir ya da araştırmacı ünvanıyla başka göreve atanacak. Bu müfettişlerin yerine uzman denetmenler den oluşan bir yapı oluşturulacak.

bakanlık
teşkilat
kanununa
son
şeklini
verdi
Yorum (3)
halk sağlığı
YANDI GÜLÜM KETEN HELVA
0
Cevapla
gölgelice
Ülkede sağlık işlerinin %90'ı uzman doktorların üstünde, sağlık yönetiminde ise %1'in altında. Kazları tavuklara güttürürseniz; yemin içini tavuk yer kabuğu kaza kalır.
0
Cevapla
dr.uzman
desenize kamu hastaneleri özelleştiriliyor.kamu hastaneler birliği kimlerden oluşacak.ankara ile bağlar kopacak yerel yönetimler istediği gibi at koşturacak.kimler nasıl işe alınacak kimler nasıl işten çıkartılacak. hastaneler şirket gibi yönetilecek.mali müşavirler serbest muhasebeciler falan olacakmış birlikte.birlikte belki hiç sağlık çalışanı olmayacak. zor günler bekliyor sağlık çalışanlarını.birgün de sağlık çalışanları için olumlu bir şey yapın dişimi kıracağım.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir