Medimagazin logo

Bakanlık: Aksaklık yok, hekimlerimize teşekkür ederiz

Bakanlık: Aksaklık yok, hekimlerimize teşekkür ederiz
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Bugün “kamu çalışanlarının iş bırakma eylemi” nedeniyle bütün hastanelerin acil servisleri dışında sağlık hizmeti verilmediği yönünde medyamızda bazı haberler yer almıştır.

 

Bu haberler doğruyu yansıtmamaktadır.

 

Bakanlığımıza bağlı eğitim ve araştırma hastaneleri ile devlet hastanelerimizde acil, poliklinik ve ameliyat hizmetleri önemli bir aksaklık olmaksızın yürütülmüş, yürütülmeye de devam edilmektedir.  

 

Vazgeçilemez ve ertelenemez bir insan hakkı olan sağlık hizmetlerinin aksatılmadan yürütülmesini sağlayan ve vatandaşlarımızın mağdur edilmemesi yönünde takdire değer bir davranış sergileyen başta hekimlerimiz olmak üzere bütün sağlık çalışanlarımıza teşekkür ediyoruz.

 

Eylem nedeniyle sağlık hizmetine ulaşmakta sıkıntı yaşayan vatandaşlarımızın bildirim ve şikâyetleri hassasiyetle değerlendirilecek ve gerekli işlemler yapılacaktır.

 

Bazı üniversite hastanelerimizde ise eyleme katılımın olduğu gözlenmiştir. Bu eylem nedeniyle üniversite hastanelerimizde sağlık hizmeti sunumunda yaşanan herhangi olumsuzluk veya aksaklıkla ilgili takibin ve gereken işlemlerin üniversite yönetimlerimiz ve Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından yapılacağına inanıyoruz.

 

Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız.

bakanlık:
aksaklık
yok
hekimlerimize
teşekkür
ederiz
Yorum (15)
Mehmet Türk
Herkes memnunsa, Medimagazin niye ağlama duvarı olmuş peki? Sanal kahramanlar iş meydanlara çıkmaya gelince interneti kopmuş ev kızı haline mi düşüyorlar yoksa? O eğitimsiz diye küçümsediğiniz dolmuşçular, taksiciler size muayeneye gelince kalkıp önünüzü ilikleyin sayın meslektaşlarım. Çünkü onlardaki cesaret ve organizasyon yeteneğinin onda biri bile sizde yok. Yok. Yok. Yok. ( Onur da yazmıştım sildim ama bunuda belirtme ihtiyacı duydum.)
0
Cevapla
halil
Çok yazık. Grev amacına ulaşmadı. Daha büyük çapta ve uzun süreli greve ihtiyaç var. Bakanın ekmeğine yağ sürülüyor resmen. İstediğini yapabileceği kozunu eline veriyoruz.
0
Cevapla
Frankie Bellevan
ben de hekimlerin sıkıntılarına,tıp mesleğinin bakanlığımızca düşürüldüğü duruma tepki göstermek amacıyla greve katılan tüm meslektaşlara ve diğer sağlık çalışanı arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.yaptıkları bu güzel eylem nedeniyle vatandaşlarımızın şikayetleri konusunda grev eylemine katılan arkadaşlarımızın telaşa kapılmalarına mahal yoktur,çünkü vatandaşımızın şikayet etmediği,şikayette bulunmadığı zaman yoktur.
0
Cevapla
mustafa samet karasu
bu ülkede son zamanlarda birçok eylem birçok grev yapıldı.ancak hiç biri amacına ulaşamadı.umarım bu grev gerekli yerlere,gerekli dersleri verir..
0
Cevapla
Selim İ.
Bakanın teşekkürüne bir şarkı sözleriyle karşılık vermek istiyorum, teşekkür edilen hekimlere gelsin koyun olmuş güdülüyorsun hekimliğe veda ediyorsun hiç ağlamam sanıyorsun ağlamamak mümkün değil saçlarında birkaç telin neden sustu tatlı dilin dün bizimdin bugün recepin ağlamamak elde değil
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir