Medimagazin logo

Bakan Akdağ'dan 'doğum izni' açıklaması

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, doğum izninin artırılması konusunda çalışma tarafının 'kadın istihdamını azaltacağı' endişesinin olduğunu söyledi.
Bakan Akdağ'dan 'doğum izni' açıklaması
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Akdağ, AA muhabirine yaptığı açıklamada, doğum izninin artırılmasıyla ilgili çalışmaların Bakanlar Kurulu'nda ele alındığını belirterek, 'Bakanlar Kurulu'nda süreler konuşuldu. Ama karara bağlanmadı' dedi.

Doğum izninin artırılması konusunda 'çalışma tarafının' kadın istihdamını azaltacağı endişesini ifade ettiğini anlatan Akdağ, bunun dengesini iyi kurmak gerektiğini söyledi. Akdağ, '6 aya karar verilmedi. Sadece Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı değil, çalışma tarafı 'bu çok iyi düşünülmeli, kadın ve çocuk için bunu yapacağız, ama kadın istihdamına olumsuz etki etmesin' dedi. Konu üzerinde çalışmalar sürecek' diye konuştu.

Akdağ, doğum izninin kendi iktidarları döneminde artırıldığını ifade ederek, 'Şu anda 4 ayı buluyor. Süreleri biz artırdık zaten. Süt izinlerini artırdık, süt izinlerine verilen süreyi artırdık' diye konuştu.

bakan
akdağ'dan
'doğum
izni'
açıklaması
Yorum (1)
melek çalışkan arı
hamileelik sürecini düşünürken şu sorunuda çözerseniz kadınları anne olmaya teşfik edebilirsiniz.özel söktörlerin çoğu hamileleri çalıştımak istemiyor ve sebepsiz işten çıkarıyor. nasıl 3çocuk değil 1 çocuk sahibi olmayı sağlıyacaksınız.hem maddi hem manevi çöküntü yaşatıyorlar.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir