Medimagazin logo

Avrupalı’nın alternatif tıp üssü İzmir olacak

Avrupa’da hızla gelişen alternatif tıp yöntemi fitoterapinin Türkiye’deki gelişim projeleri İzmir’de başlayacak. Hastalıkların taze ve kurutulmuş bitkilerle tedavi edildiği yöntem fitoterapi, daha sonra Anadolu’ya yayılacak
Avrupalı’nın alternatif tıp üssü İzmir olacak
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol
Avrupa’da hızla gelişen alternatif tıp yöntemi fitoterapinin Türkiye’deki gelişim projeleri İzmir’de başlayacak. Hastalıkların taze ve kurutulmuş bitkilerle tedavi edildiği yöntem fitoterapi, daha sonra Anadolu’ya yayılacak.

TAMAMLAYICI tıp olarak Avrupa’da hızla yaygınlaşan fitoterapi, ürün ve uygulamaları ülkemizde de çok sayıda hastalığın umudu haline geliyor. Fitoterapinin bugünü ve yarınının masaya yatırıldığı toplantı, İzmir Tepekule Kongre Merkezi’nde yapıldı. Edak Ecza Kooperatifi ve Naturin Doğal Ürünler firmalarının işbirliği ile düzenlenen toplantıya, İzmirli eczacıların yanı sıra çok sayıda İzmirli katıldı. Edak Ecza Kooperatifi Genel Müdür Yardımcısı Ömer Mutlutürk fitoterapi uygulamalarının özellikle Avrupa’da hızla yaygınlaştığını, çok daha fazla Avrupalı hastanın fitoterapiden yararlandığını kaydetti.

DÜNYA ZİRVESİNDEKİ TÜRK ÜRETİCİ

GENEL Müdür Dr. Mustafa Yaşar, sektörde Türkiye’nin yeri hakkında bilgiler verdi. Dr. Yaşar, katlanarak büyüyen sektörde Türkiye’nin tarihsel birikimine rağmen hak ettiği yerde bulunmadığını ifade etti. Olumsuzluklara rağmen, bir Türk firması olan dünyanın sayılı firmaları arasına girdiklerini kaydeden Dr. Yaşar, fitoterapi ile ilgili toplumsal bilinçlendirme adına üniversite ile ortak çalışmalara da imza attıklarını dile getirdi. Yaşar, fitoterapi ürün ve uygulamalarının gelişigüzel ve ehil olmayan eller aracılığı ile tanıtılması ve pazarlanmasının çok sayıda sorunu beraberinde getireceği uyarısında bulunarak ‘Fitoterapi ile ilgili her aşamanın üniversite desteği ile gerçekleşmesi önemli. Bu nedenle üniversiteler, meslek örgüt ve kuruluşları ile ortak hareket etmeye özen gösteriyoruz. Fitoterapinin ülkemizde sağlıklı gelişimi için gerçekleştireceğimiz projeleri İzmir’den başlayarak hayata geçireceğiz. İzmir’de eczacılar ile ortak yaptığımız organizasyonun benzerini Anadolu’nun farklı bölgelerinde de devam ettireceğiz’ diye konuştu. İZMİR star

FİTOTERAPİ NEDİR?

YUNANCA Phyton (Bitki) ile Therapeia (Tedavi) kelimelerinden oluşan Fitoterapi, hastalıkların taze veya kurutulmuş bitkiler ve onların doğal ekstreleri ile tedavi edilmesi yöntemine verilen isimdir.
avrupalı&#8217
nın
alternatif
tıp
üssü
i̇zmir
olacak
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir