Medimagazin logo

ATO: Hekimler hedef gösteriliyor

Ankara Tabip Odasınca (ATO), ''Sağlıkta yaşanan aksaklıkların üzerinin örtülmesi için hekimler ve tüm sağlık çalışanlarının hedef gösterildiği'' öne sürüldü.
ATO: Hekimler hedef gösteriliyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

ATO'dan yapılan açıklamada, Eylül ayında Kağızman Devlet Hastanesi, Silifke 112 Acil, Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesi ve Uşak Devlet Hastanesinde yaşanan sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olaylarına ve son olarak da Adana'da bir kadın doktorun darp edilmesine dikkat çekildi.
    

ATO'nun şiddet hattına son dönemlerde onlarca fiziksel ve sözel şiddet bildirimi yapıldığı ifade edilen açıklamada, Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın açıklamaları eleştirildi.
    

Açıklamada, ''Sağlıkta yaşanan aksaklıkların üzerini örtmek için hekimler ve tüm sağlık çalışanları hedef gösteriliyor'' ifadesine yer verildi.

ato:
hekimler
hedef
gösteriliyor
Yorum (1)
Dr.SK
Bir gun ertosun bir gun Fransız Fatih bir gun öğretmen bilmemkim. Arkadaslar bunların hepsi uydurma karakterler bizim gazimizi alıp tepkimizi daha doğru bir sekilde koymamak icin hergun burada harcanan enerji ile mesleğimizi kurtarabiliriz toplumsal tepkisizlihin doktora yansımış haline izin vermeyelim
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir