Medimagazin logo

Asistanlar davul-zurnaya izin verilmeyince...

Elazığ'da asistan hekimlerin yaptığı eylem ilginç sahnelere neden oldu.
Asistanlar davul-zurnaya izin verilmeyince...
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

ELAZIĞ-Hastane bahçesinde oturma eylemi yapıp davul zurna çaldırmak isteyen asistanlara izin verilmeyince, doktorlar bir araba getirerek araçtan verilen müzikle halay çekti.


Elazığ'da asistanların bir günlük işi bırakma eylemi Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde devam ediyor. Doktorlar hastane bahçesinde eylem yaparken davul zurna ile halay çekmek istedi. Davul zurnaya izin vermeyen hastane güvenliği, davul zurna ekibini hastane bahçesinin dışına çıkardı. Parmaklıklar arkasına çalınan davul zurnaya doktorlar hastane bahçesinde halay çekerek eylemlerine devam etti.

 

Hastaların şikayeti üzerine bahçe dışındaki davul zurna ekibine yine müdahale eden güvenlikle doktorlar arasında arbede yaşandı. Yaşanan arbede araya girilmesi ile sona ererken, Doktorlar bu kez bir araba getirerek araçtan verilen müzikle halay çekmeye ve eylemlerine sürdürmeye devam etti.

asistanlar
davul-zurnaya
izin
verilmeyince...
Yorum (10)
doktor doktor
Sizin Allahınıza gurbann..
0
Cevapla
assistann
Bugün biz fırat üniversitesi tıp fakültesi hastanesi asistanlarının katılımıyla gerçekleşen grev sonucu ortaya koydugumuz 6 maddelik isteklerimizden 5 tanesi için olumlu yanıt aldık.Rektör yardımcısı Erdal hoca ile rektörlük önünde gerçekleştirdigimiz eylem sonucu görüşüldü ve isteklerimiz için olumlu karar vererek 1 ay müsade istedi. 1 ay sonra tekrar toplantı yapılarak gerekli düzenlemelerin yerine getirilip getirilmedigi irdelenecek, gerekirse tekrar grev kararı alınacaktır. Şu an itibariyle fırat tıp asistanları isteklerini 8 saatte aldı. dokuz eylul , trakya ve Egeden sonra fırat üniversitesi asistanları da kazanmış oldu.medimagazin okuyucularına duyurulur.
0
Cevapla
sabır sabır
bende fırat üniversitesinde asistan dr um ve kesinlikle hasta,hasta yakınlarının davul zurnadan rahatsız olduğu yoktu.Hatta sağolsunlar onlarda bize destek verdiler.Davul zurnadan rahatsız olan yönetimdeki hocalarımızdı.Eylemi kırmak istediler ama başaramadılar.
0
Cevapla
a.k
bugün fırat üniversitesi hastanesinde düzenlenen asistan doktorların haklı eylemi elazığ medya organlarında 'basına çirkin saldırı' olarak lanse edildi. eylemde herhangi bir saldırı olmadığı, tam tersine gayet sakin bir şekilde geçtiğini belirtmek isterim. elazığ medyasının eylemin asıl amacını bile anlatmayarak yaptığı bu çirkin tavrı üzülerek kınıyorum.
0
Cevapla
dr yalçın
tabii davulun da tokmağın da kendilerinde olmasına alışmışlar tokmak başkasının eline geçsin istemiyorlar.lütfen tokmağa sahip çıkın.haklı taleplerinizden vazgeçmeyin.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir