Medimagazin logo

Asistan hekimler Gaziantep'te toplandı

1.Ulusal Tıp Araştırma Görevlileri Kongresi, Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin ev sahipliğinde 28 – 29 Ekim 2011 tarihleri arasında, GÜ Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlendi.
Asistan hekimler Gaziantep'te toplandı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Türkiye’de bir ilk olma özelliğini gösteren kongrenin açılış törenine; Gaziantep Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Fahrettin Göğüş, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdurrahman Kadayıfçı, çok sayıda öğretim üyesi ve 300’ü aşkın asistan hekim katıldı.

Kongre kapsamında öğretim görevlileri ve asistan hekimler çeşitli konularda sunumlar gerçekleştirdi. Sunum teknikleri, motivasyon, etkin öğrenme, tez hazırlama, internet üzerinden tıbbi bilgilere erişim, tıbbi makale yazımı ve yurt dışında tıpta uzmanlık hakkında sunumlara yer verilen kongrede, özellikle kişisel gelişimi hedefleyen ve asistan hekim sorunlarını ön plana çıkaran sunumlar büyük ilgi gördü.

Asistan hekimler adına açılış konuşmasını yapan Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı Asistan Hekimi Uğur Pamukçu, amaçlarının Türkiye’deki tüm araştırma görevlilerini bir araya getirmek, tek yürek ve tek ses olarak sorunları duyurmak olduğunu ifade etti.

Asistan hekimler ilerleyen dönemde de benzer kongre ve toplantıları düzenlemeyi hedeflediklerini belirtti. Ulusal Tıp Araştırma Görevlileri Kongresi sorunlar ve çözüm önerilerinin tartışıldığı sunumla sona erdi.

asistan
hekimler
gaziantep'te
toplandı
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir