Medimagazin logo

Antalya'da sağlık yatırımları için arsa bulunamıyor

Antalya'da 2010 yılının 3. İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Milli Eğitim Müdürlüğü'nde gerçekleştirildi.
Kaynak: ZAMAN
Antalya'da sağlık yatırımları için arsa bulunamıyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Antalya Valisi Ahmet Altıparmak'ın başkanlık ettiği toplantıya kurum müdürleri ile yerel yöneticiler katıldı. Projeli ve koordinasyon içerisinde çalışılmasını isteyen Altıparmak, "Burayı bir fırsat olarak değerlendirmemiz lazım." dedi. Altıparmak bu nedenle, toplantıya katılanlardan sıkıntılara kendi sorunlarıymış gibi sahip çıkmalarını ve vatandaşın işini kolaylaştırmalarını tavsiye etti.

 

Vali Ahmet Altıparmak'ın konuşmasının ardından kurul üyeleri sunumlarını yaptı. Tarım İl Müdürü Bedrullah Erçin, ithal tohumları gündeme getirerek yurt dışından hiç tohum alınmasa dahi kendi ihtiyacımızı karşılayacak durumda olduğumuzu söyledi. Çevre İl Müdürü Mine Kara'nın koordinasyonu gerektiren bir konuları olmadığını söylemesi üzerine Vali Altıparmak, ölçüm noktalarının yanlış olduğu yönünde medyada haberler yer aldığını hatırlatarak, bu konudaki iddiaların dikkate alınması uyarısında bulundu.

 

Sağlık İl Müdürü Adem Bilgili'nin, sağlık yatırımı yapmak istemelerine karşın arsa sıkıntısı yaşadıklarını, ağız ve diş sağlığı merkezi için en az 10 dönüm araziye ihtiyaçları olduğunu söyledi. Avrupa'da 100 yıllık binaların hala kullanılmasına rağmen Türkiye'de 10 yıl sonra 'yenisini yapalım' anlayışının hakim olduğuna dikkat çeken Vali Altıparmak, ülke kaynaklarının 'hovardaca' kullanıldığı eleştirisinde bulundu. Eğitim ve Araştırma Hastanesi bahçesindeki eski hastane binasının tekrar değerlendirilmesini isteyen Altıparmak, "Gerekirse yıkmayın, sağlamlaştırın." dedi.

antalya'da
sağlık
yatırımları
için
arsa
bulunamıyor
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir