Medimagazin logo

Antalya Devlet Hastanesi yıkılıyor

Denetimlerde depreme dayanıksız olduğu tespit edilen ve boşaltılan eski Antalya Devlet Hastanesinin yıkımına başlandı. Hastanenin yerine Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne bağlı 300 yataklı kadın, doğum ve çocuk hastanesi yapılacak.
Antalya Devlet Hastanesi yıkılıyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

   Antalya Sağlık Müdürü Adem Bilgin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2005 yılında depreme dayanıksız olduğu tespit edilen ve Sağlık Bakanlığının uygun görüşü doğrultusunda eski devlet hastanesi binasının yıkım işleminin başladığını söyledi.

     Yıkımın tamamlanmasının ardından binanın yerine Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesine bağlı 300 yataklı kadın, doğum ve çocuk hastanesi yapılacağını vurgulayan Bilgin, ''Yıkılan hastanenin yerine kadınlara ve çocuklara hizmet verecek modern bir hastane yapılacak'' dedi.

     Bilgin, yıkım işlemlerinin ekim ayında bitmesinin planlandığını dile getirerek, daha sonra yeni hastane için ihaleye çıkılacağını bildirdi.

     Antalya Devlet Hastanesi, 2009 yılından itibaren bahçesine yaptırılan 904 yataklı eğitim ve araştırma hastanesinde hizmet vermeye başlamıştı.

antalya
devlet
hastanesi
yıkılıyor
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir