Medimagazin logo

Ankara'da 120 aile sağlığı elemanı kadrosundan 26'sı boş kaldı

Sağlık Bakanlığı'nın koruyucu sağlık hizmetlerinde başladığı aile hekimliği, önemli bir istihdam kapısı açtı. Bu ayın başında aile hekimlerinin yanında görev alacak kamu dışı aile sağlığı elemanı kadrosu sonuçlandı.
Ankara'da 120 aile sağlığı elemanı kadrosundan 26'sı boş kaldı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

 Ankara'da da 120 kişinin alınacağı aile sağlığı elema kadrosundan 26'sı boş kaldı. Ankara Sağlık Müdürlüğü, tekrar ilana çıkarak, 28 Temmuz'a kadar bu kadroların dolması için süreyi uzattı. Ebe, hemşire, acil tıp teknisyeni ve sağlık memuru istihdamlarından oluşan aile sağlığı elamanlarından Altındağ, Çankaya, Sincan, Etimesgut, Gölbaşı, Keçiören, Yenimahalle gibi metropol ilçeler yer alıyor. 26 boş kontenjanın listesi www.asm.gov.tr adresinden ulaşılabilir.

Aile hekimlerinin yanında görev alacak olan aile sağlığı elemanlarının başvurularından 6 ay öncesine kadar kamu görevlisi olmadıklarını belgelemeleri gerekiyor. Söz konusu pozisyonlara mesleğini icra etmeye yetkili, ortaöğretim veya yükseköğretim kurumlarının ebelik, hemşirelik, sağlık memuru, acil tıp teknisyenliği bölümlerinden mezun olanlar başvurabilecek. Vekil ebe, hemşire, sağlık memuru olarak çalışanlar da bu haklardan yararlanabilecek. Başvuru için ilde ikamet şartı aranmayacak. Başvuru, bir dosya ile doğrudan aile sağlığı elemanı olarak sözleşme yapılacak kişi tarafından il sağlık müdürlüklerine yapılacak. Posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecek. Dosyasında eksiklik bulunmadığı tespit edilenler, bağlı olduğu il sağlık müdürlüğünde ‘aile sağlığı elemanı' sözleşmesi imzalayacak. Aile sağlığı elemanları göreve başladıktan sonra 30 saatlik uyum eğitimine tabi tutulacak.

ankara'da
120
aile
sağlığı
elemanı
kadrosundan
26'sı
boş
kaldı
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir