Medimagazin logo

Amerika’nın gönlünü fetheden Türk doktor

ABD’de yaşayan Dr. Melih Kurtuluş, hastaların en çok tercih ettiği doktor ödülünü kimseye kaptırmıyor.
Kaynak: STAR - ÖZLEM YURTÇU 
Amerika’nın gönlünü fetheden Türk doktor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

AMERİKA’DAKİ kadınların en güvendiği jinekologlardan biri bir Türk doktor. Hacettepe Tıp Fakültesi’nden  mezun olduktan iki yıl sonra Amerika’nın yolunu tutan Dr. Melih Kurtuluş, özellikle jinekolojik ameliyatlarda robotik ya da laporoskopik yani cerrahi tercih etmesiyle biliniyor. Hatta Kurtuluş, bu alanda da Amerikan Laporoskopi Cemiyeti’nden 1997 yılında üstün başarı ödülü almış. 44 yaşındaki genç hekimin başarısı bununla da sınırlı değil. O,  ülke genelinde yapılan anketlerle belirlenen “Winner of Patients Choice Award” yani hastaların en çok tercih ettiği doktor ödülünü de 2007’den beri kimseye kaptırmıyor. Bu tercihi de şuna bağlıyor: Sadece tedavi verip odadan çıkan doktorlar da var benim gibi telefonla arayıp hal hatır soran da. Ben, bu kadar sevilmemi Türk sıcaklığına borçluyum. Çünkü bütün hastalarıma kendi akrabam, arkadaşım ya da kardeşim gibi davranırım.

San Diego Scripps Memorial Hospital’da çalışan Dr. Kurtuluş, geçtiğimiz günlerde Ataşehir Memorial Hastanesi’nde Doç. Dr. Arda Lembet ve ekibiyle birlikte bir hastaya robotik cerrahi uygulamak üzere ameliyathaneye girdi. Dr. Kurtuluş, dünyada jinekoloji alanında robotik cerrahiyi en iyi kullanan isimlerden biri olarak biliniyor.

Ayrıca Kurtuluş’un Türkiye’den de çok sayıda hastası var.

Açık ameliyat haksızlık

 “Açık ameliyat hastaya haksızlıktır. Ben son 10 yıldır neredeyse hiç açık ameliyat yapmadım” diyen Dr. Kurtuluş, laporoskopik veya robotik cerrahi kullanma imkanı varken hastayı açık ameliyata almanın hem maliyetler, hem de hasta sağlığı açısından büyük dezavantaj olduğuna işaret ediyor.

amerika’nın
gönlünü
fetheden
türk
doktor
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir