Medimagazin logo

Ameliyat izine son

Türkiye'de ameliyat olacak insanların en büyük korkusu olan kalıcı ameliyat izleri, ilk kez uygulanan lazer sistemiyle artık son bulacak. Dünyada 1.5 yıldan beri kullanılan bu sistem Türkiye'de ilk kez meme küçültme ameliyatlarında uygulandı.
Ameliyat izine son
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Oldukça etkili sonuçlar veren uygulamayla ilgili bilgi veren Doç. Dr. İbrahim Aşkar, "Bugüne kadar ameliyat sahasının kapatılması sırasında lazer kullanımı söz konusu değildi. Dikişlerden sonra bölgeye verilen lazer ışınları ile yaranın daha hızlı ve en az iz bırakacak şekilde iyileşmesi sağlanabilmektedir. Herhangi bir risk yoktur. Son derece faydalı bir uygulamadır

Bu uygulama, yara iyileşmesinde ilk dakikadan itibaren etkili olmakta, lazer ile birlikte dikiş atılmasını sağladığı için hekim açısından kolaylık sağlamakta ve yara izini daha az belirgin hale getirmektedir" şeklinde konuştu.

ameliyat izi
yara izi
Yorum (1)
Cevdet Tokat
İz kalmayan yara olmaz.Haberin içeriğinde de olduğu gibi en az iz bırakan yöntem olabilir.Müdahale edilen hiçbir organ daha sonradan yaratıcının verdiği orjinalliğe erişemez.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir