Medimagazin logo

"Amacımız bölge hastanesi olmak"

Hakkari Devlet Hastanesi Başhekimliği görevinden Şanlıurfa'nın Suruç Devlet Hastanesi Başhekimliğine atanan Uzman Dr. Hasan Karsen, göreve başlamasıyla hastanede gözle görülür hızlı değişimlere imza attı
"Amacımız bölge  hastanesi olmak"
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

ŞANLIURFA (İHA) - Hakkari Devlet Hastanesi Başhekimliği görevinden Şanlıurfa'nın Suruç Devlet Hastanesi Başhekimliğine atanan Uzman Dr. Hasan Karsen, göreve başlamasıyla hastanede gözle görülür hızlı değişimlere imza attı.

Başhekim Karsen, göreve başlamasının ardından "Sağlıkta yapacağımız her yatırım halkımızın menfaatine olacaktır" dedi. Son 5 aydır hızlı bir büyüme dönemi yaşayan, çağdaş ve modern bir hastane haline gelen Suruç Devlet Hastanesi, 2009 yılı başında hizmete girecek tek odalı sistemle bölge hastanesi yolundaki yerini alacak.

Geçen yıl, günde yaklaşık 500 kişin poliklinik tedavisi gördüğü, bu yıl ise günde bin kişiye kadar ulaşan hasta sayısı, yeni ünitelerin açılması, doktor ve hemşire sayısının artması, yeni cihazların alınmasıyla hizmete kaliteyi artırıyor. Suruç Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Dr. Hasan Karsel, Suruç Devlet Hastanesinde göreve başlamasının ardından ilçeye sağlık alanında nasıl daha kaliteli bir sağlık hizmeti vermesi konusunda arkadaşlarıyla bir araya geldiğini belirtti. Karsel, şunları söyledi:

"50 yataklı olan hastanemizde yatan hastalarımızın daha hijyenik ve daha rahat bir ortamda sağlık hizmeti görmeleri için 4-5 kişilik olan koğuş sisteminden vazgeçerek, tek oda sistemine geçmeye karar verdik. Halen inşaatı devam eden mevcut binamızın 1, 2 ve 3 katlarındaki yatan hasta servislerini yaptığımız ihaleyle inşaatına başladık. Yeni yaptığımız sistemde odalar tek kişilik, klimalı, lavabolu ve son sistem teknoloji ile donanımla olacaktır. Toplam 3 kattaki servislerimizde 50 kişi yatabilecektir. Daha önce hastanemizde eksik olan göz doktoru ve fizik tedavi doktorların gönderilmesi konusunda yaptığımız yazışmalar neticesinde ilçemiz hastanesine atamaları yapılıp halkımıza hizmet vermektedirler. Ayrıca bölgemizde yaygın olan diz hastalıkları için çok acil duyulan atroskopi cihazını alıp, hastalarımızın başka yerlere gitmesine gerek kalmadan, gelip hastanemizde diz ameliyatları yapılacaktır. Biz sağlık ekipleri olarak, Suruç halkına sağlık alanında hizmet etmek için varırız. Tek gayemiz görev yaptığımız Suruç Devlet Hastanesini sağlık, kalite ve hizmet alanında bölge hastanesi konumuna getirmektir."

İnşaatı devam eden mevcut binanın hizmete girmesiyle büyük bir rahatlık yaşayacaklarını belirten Suruç Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Dr. Hasan Karsen, yeni binada depo, hasta kabul üniteleri, ameliyathaneler, hasta servislerin bulunacağını söyledi. Bodrum katın depo olacağını kaydeden Uzman Dr. Karsen, "Hastanenin ilaç ve malzemeleri hep farklı alanlarda bekletiliyor. Bodrum katını depo olarak kullanacağız ve tüm malzemeler bir arada olacak. Zemin katta ise hasta kabul üniteleri, 1. katta ise ameliyathaneler olacak. Ek binadaki ünitelerin hizmete girmesiyle insanlarımız bina içerisinde koridorları ve üniteleri dolaşmayacaklar. Ek binada hastaya ilk müdahalenin yapılacağı tüm ünite ve alanlar bulunacak" diye konuştu.

Bu arada, hasta yakınları ve poliklinikte sırasını bekleyen hastaların koridorlarda beklemeyeceklerini kaydeden Karsen, hastane içerisinde peyzaj ve çevre düzenlemesiyle hasta yakınları daha rahat bir ortamda hastalarını bekleyeceklerini belirterek, "Hastane binası içerindeki ağaçlı alanlara çim ekilip, banklar yerleştirilecek. Hedefimiz eksiksiz bir hizmet vermektir. İlçemiz Devlet hastanesinde görev yapan 14 uzman doktorumuzla ve deneyimli hemşireler ve güler yüzlü personel ile hizmet veriyoruz. Bölge hastanesi olmak yolunda hızla ilerliyoruz. Hedefimiz her türlü tedavinin yapılır hale geldiği, insanların ilçe dışına gitmek zorunda kalmadığı bir hastane oluşturmaktır" ifadelerini kullandı.

&#8220
amacımız
bölge
hastanesi
olmak&#8221
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir